SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.10.2018 15:27
Netflix w Marvel Cinematic Universe. Kiedy rozgrywają się seriale?
1135V

Netflix w Marvel Cinematic Universe. Kiedy rozgrywają się seriale?

Już wkrótce subskrybenci platformy Netflix zapoznają się z kolejną historią rozwijającą Marvel Cinematic Universe. Długo musieliśmy czekać na dokładne umiejscowienie wydarzeń, jednak Marvel w końcu zajął się wstępną chronologią seriali.

Marvel Cinematic Universe jest rozszerzany od 2008 roku – wtedy to widzowie zobaczyli „Iron Man” i rozpoczęła się Faza I. W kolejnych latach otrzymaliśmy wiele opowieści, które jednak wszystkie historie muszą zmierzyć się z „Avengers: Wojna bez granic”.

Wiedźmin od Netflix z konkretami. To może być rodzina na lata, a znalezienie Ciri było wymagające

W „Avengers: Wojna bez granic” na Ziemi pojawił się Thanos, który wywołał spory chaos. Netflix oraz Marvel długo nie tłumaczyli, gdzie w tym czasie znajdują się niektóre postacie i czy możemy liczyć na kontynuacje ich historii po wydarzeniach z Avengersów, jednak sytuacja została wytłumaczona.

Dawid Muszyński – naczelny NaEkranie.pl – dotarł do informacji dotyczących umiejscowienia wydarzeń znanych z opowieści Netflixa. "Daredevil", "Jessica Jones", "Luke Cage", "Iron Fist" oraz "Punisher" rozgrywają się przed wydarzeniami z Thanosem w roli głównej. Oznacza to, że w kolejnej przygodzie Matta Murdocka, czy też opowieści Frank Castle nie powinniśmy zobaczyć jakichkolwiek powiązań z filmowym uniwersum.

Jest to wyjście, ponieważ w tej sytuacji nie musimy się obawiać o jakiekolwiek spoilery w przygodach przygotowywanych przez Netflix. Premiera trzeciego sezonu „ Daredevila” odbędzie się 19 października, a na początku przyszłego roku powinniśmy zobaczyć drugi sezon „Punishera”.

Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/mcu-akcja-seriali-netflixa-rozgrywa-sie-przed-czy-po-wojnie-bez-granic-jest-odpowiedz-3629577

Tagi: Marvel Cinematic Universe mcu Netflix