Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.10.2018 11:44
Kronika świąteczna na Netflix. Kurt Russell jako Święty Mikołaj
1107V

Kronika świąteczna na Netflix. Kurt Russell jako Święty Mikołaj

Netflix rozpoczyna święta już pod koniec listopada. Platforma zaprezentowała zwiastun filmu przygodowego „Kronika świąteczna”, w którym główną rolę odegra Kurt Russell. Mężczyzna jest znany z między innymi „Strażnicy Galaktyki vol. 2”, "Tango i Cash", "Ucieczka z Los Angeles", "Coś", czy też "Nienawistna ósemka".

Sezon na świąteczne filmy rozpoczyna się w tym roku zdumiewająco wcześnie. Netflix już 22 listopada udostępni produkcję zatytułowaną „Kronika świąteczna”. Opowieść przedstawia prawdę o Świętym Mikołaju.

Wiedźmin od Netflix z konkretami. To może być rodzina na lata, a znalezienie Ciri było wymagające

Za „Kronikę świąteczną” odpowiadają znani twórcy – producentem został Chris Columbus („Kevin sam w domu”, „Harry Potter”) i reżyser Clay Kaytis („Angry Birds”). Ten duet postanowił opowiedzieć przygodę, w której dwójka dzieciaków za wszelką cenę chce nagrać Świętego Mikołaja:

„Film opowiada historię siostry i brata, Kate (Darby Camp) i Teddy’ego (Judah Lewis) Pierce’ów, których plan zarejestrowania Świętego Mikołaja (Kurt Russell) na filmie prowadzi do nieoczekiwanej podróży, o której większość dzieci mogłaby tylko pomarzyć. Po wypatrzeniu Mikołaja dzieci zakradają się do jego sań i powodują wypadek, który zagraża podtrzymaniu świątecznej tradycji. Tej szalonej nocy Kate i Teddy pracują razem z Mikołajem — jakiego jeszcze nie znaliście — i jego lojalnymi elfami, by uratować Boże Narodzenie, zanim będzie za późno.”

Jak widać Netflix stara się zaproponować bardzo zróżnicowane produkcje. Pewnie nie każdy spędzi wieczór przy tym filmie, ale jestem przekonany, że znajdą się chętni, którzy mogą spojrzeć na tę opowieść w rodzinnym gronie – oczywiście po obowiązkowym seansie Kevina.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: film Kronika świąteczna netflix trailer zwiastun