Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.10.2018 15:06
Project xCloud oficjalnie! Microsoft wchodzi w chmurę i pozwoli grać w gry AAA na każdym urządzeniu
5472V

Project xCloud oficjalnie! Microsoft wchodzi w chmurę i pozwoli grać w gry AAA na każdym urządzeniu

Stało się. Google przedstawiło Google Project Stream, a teraz Microsoft pokazuje Project xCloud. Twórcy Xboksa wchodzą w rozgrywkę w chmurzę i zamierzają zapewnić nową jakość gry na każdym urządzeniu w najlepsze tytuły.

Phil Spencer już na E3 zapowiedział chęć zaoferowania najlepszych gier AAA na wszystkich urządzeniach. Niezależnie od posiadanego sprzętu – konsola, telewizor, smarfton lub tablet – mamy otrzymać pozycje w najlepszej jakości... I to właśnie zapewni Project xCloud.

Google Project Stream oficjalnie! Google pokazuje rozgrywkę w Assassin's Creed: Odyssey

Tydzień temu Google przedstawiło Google Project Stream i wystarczył w zasadzie siedem dni do prezentacji nowej platformy Microsoftu. Phil Spencer już wcześniej informował o takiej rozgrywce, ale jak widać wszystko jest już gotowe.

Forza Horizon 4 na smartfonie? Nie ma najmniejszego problemu! Gracze otrzymają możliwość wykorzystywania kontrolera do Xboksa One i za pomocą chmury zapoznają się z najlepszymi pozycjami AAA na każdym sprzęcie.

„Najnowocześniejsza globalna technologia Project xCloud do strumieniowego przesyłania gier zapewni Ci swobodę rozgrywki na urządzeniu, na którym chcesz grać, nie będąc zamkniętym na konkretną platformę, dając Wam, graczom, możliwość bycia w centrum Waszego doświadczenia związanego z grami.”

Project xCloud zapewni wszystkim graczom rozgrywkę w najlepsze gry AAA na każdym sprzęcie – już dzisiaj 3000 tytułów działa na xCloud, a Microsoft zapewnił idealne narzędzie do przenoszenia tytułów do wersji streamingowych. Wszystko bez dodatkowej pracy deweloperów.

Pierwsze testy publiczne Project xCloud rozpoczyną się w 2019 roku. Amerykanie skupiają się na dostarczeniu niesamowitego doświadczenia znanego z Xboksa na każdym sprzęcie – przykładowo telefonie z systemem Android.

Propozycja Microsoftu będzie kompatybilna ze wszystkimi tytułami Xboksa – aktualnymi oraz przyszłymi! Już teraz trwają pierwsze zamknięte testy i zainteresowani mogą za pomocą kontrolera do Xboksa One grać w gry z Xboksa na smartfonie. Microsoft opracowuje nawet specjalistyczną nakładkę na urządzenia, by móc zapewnić graczom 100% kontrolę nad rozgrywką.

Jak to jest możliwe? Microsoft od wielu lat opracowuje technologię, dzięki której wszyscy zainteresowani otrzymają możliwość gry bez jakichkolwiek opóźnień – firma opracowuje zestaw technologii, która zapewni oczekiwaną jakość w każdym miejscu. Aktualnie Project xCloud jest testowany na łączach 10 megabitów na sekundę, ale zadaniem inżynierów jest zapewnienie jak najlepszej jakości przy możliwie najniższej prędkości transmisji danych.

Warto pamiętać – zdaniem plotek Microsoft pracuje nad dwoma wersjami konsoli nowej generacji Xbox Scarlett będzie dostępny jako „normalny sprzęt” oraz urządzenie do streamingu. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

To dobry moment na przypomnienie słów prezesa Ubisoft (przypadek?):

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: chmura Microsoft project xcloud xbox one

Nie przegap