Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.10.2018 19:07
Google Project Stream oficjalnie!
2584V

Google Project Stream oficjalnie! Google pokazuje rozgrywkę w Assassin's Creed: Odyssey

Koniec plotek. Google oficjalnie wchodzi w gry i na dobry początek korporacja prezentuje Google Project Stream. Nowa platforma pozwoli streamować duże produkcje i firma przedstawia gameplay z Assassin's Creed: Odyssey w 1080p i 60 klatkach na sekundę.

W czerwcu miałem przyjemność przedstawić na portalu garść plotek dotyczących planów Google. Firma chce podobno oficjalnie wejść „do gry” oferując swoją konsolę, a jednocześnie usługę streamingową, dzięki której każdy gracz otrzymałby dostęp do największych tytułów.

Google ma pracować nad własną konsolą. Firma chce stworzyć konkurencję dla Sony i Microsoftu

Google Project Stream na zaoferować nową jakość streamingu gier. Firma rozwija technologię, która jest aktualnie testowana – inżynierowie chcą mieć pewność, że rozwiążą wszystkie problemy streamingu gier i zapewnią najwyższą jakość rozgrywki przez chmurę.

Nie będzie to łatwe zadanie, bo Google celuje w najwyższą jakość w grach AAA:

„Idea strumieniowego przesyłania tak bogatej graficznie treści, która wymaga niemal natychmiastowej interakcji pomiędzy kontrolerem gry a grafiką na ekranie stawia wiele wyzwań. Podczas strumieniowego przesyłania telewizji lub filmów, konsumenci korzystają z komfortu kilkusekundowego buferowania na początku transmisji, ale przesyłanie wysokiej jakości gier wymaga opóźnienia mierzonego w milisekundach, bez pogorszenia grafiki.”

Google współpracuje z Ubisoftem, by zapewnić Assassin's Creed: Odyssey w przeglądarce Chrome lub na ekranie laptopa lub komputera – bez instalowania produkcji, bez jakichkolwiek wymagań... Włączasz i po prostu grasz na każdym sprzęcie. 

Zamknięte testy rozpoczną się 5 października – zainteresowani otrzymają dostęp do tytułu za darmo i będą mogli biegać po Grecji w przeglądarce. Testerzy muszą mieszkać w Stanach Zjednoczonych i posiadać łącze przynajmniej 25 Mb/s, więc nie mówimy tutaj o zaporowych „wymaganiach”.

Aktualnie bez konkretnych informacji dotyczących premiery, czy też planów abonamentowych, ale Google oficjalnie wchodzi w gry i na dobry początek możemy poznać Google Project Stream. Czy firma zapewni zupełnie nową jakość streamingu? Dowiemy się już wkrótce.

Według plotek zbliżony pomysł zamierza zaoferować Microsoft, który podobno od lat rozwija swoją chmurę i Xbox Scarlett może zadebiutować nawet w dwóch wersjach – tańsza konsola będzie skupiona właśnie na streamingu.

To teraz czekamy na konsole od Google? ;)

PS. To dobry moment na przypomnienie słów prezesa Ubisoft (przypadek?):

Tagi: Assassin's Creed: Odyssey google google project stream ubisoft

Nie przegap