Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2018 22:01
Szef Ubisoftu mówi ponownie: nie będzie następnej generacji konsol. Firma skupi się na streamingu
3425V

Szef Ubisoftu mówi ponownie: nie będzie następnej generacji konsol. Firma skupi się na streamingu

Sympatycy stacjonarnych konsol i kupowania gier w pudełkach pewnie nie zgodzą się z szefem Ubisoftu, ale przedstawiciel ogromnej korporacji ponownie mówi o swoich spostrzeżeniach. Zdaniem Yvesa Guillemota nadchodząca generacja przyniesie nam ogromne zmiany na rynku gier.

Na początku miesiąca miałem okazję wspominać o wypowiedziach Yvesa Guillemota. Szef Ubisoftu zapowiedział, że w kolejnym kroku branża skupi się wyłącznie na streamingu i jego zdaniem czeka nas już tylko jedna generacja konsol.

Google ma pracować nad własną konsolą. Firma chce stworzyć konkurencję dla Sony i Microsoftu

Jak się okazuje, Yves Guillemot nie wypowiedział tych słów bez większego zamysłu lub jego przekaz nie został wyrwany z kontekstu. Szef Ubisoftu wystąpił w specjalnej sesji „pytań i odpowiedzi”, podczas której podkreślił swoje zdanie na temat nadchodzących zmian w branży gier:

„To co wcześniej powiedziałem, możemy zobaczyć kolejną generację konsol, ale nie będzie już następnej. Marzymy o technologii, która pozwoli nam w przeszłości streamować nasze gry do telewizorów, smartfonów oraz tabletów, dając tym samym naszym markom szansę na dotarcie do 2,5 mld graczy w przeciągu może następnych pięciu lat, nawet do 5 mld graczy w czasie 10 lat. Jesteśmy bardzo podekscytowani nową szansą.”

Francuz nie ukrywa, że skupienie się na streamingu pozwoli tworzyć wyjątkowe produkcje, ponieważ gry będą żywe – trafimy do światów reagujących na każdą naszą decyzję, a jednocześnie produkcja będzie doskonale pamiętać nasze ruchy i przewidywać potrzeby.

Warto w tym miejscu wspomnieć dzisiejsze doniesienia związane z Google – firma podobno chce skupić się na grach wideo i firma może właśnie za pomocą streamingu zaoferować wielkie przygody graczom na całym świecie.

Jeśli Guillemot ma rację to już w 2025 roku (biorąc pod uwagę nadejście dziewiątej generacji w 2020 roku) powinniśmy poznać grube konkrety dotyczące platform streamingowych, które zastąpią standardowe konsole. Trudno mi wyobrazić sobie tak wielkie zmiany w przeciągu 7-10 lat, ale Ubisoft jest jedną z największych korporacji na rynku, więc jej szef musi posiadać informacje dotyczące planów przykładowo Microsoftu, Sony, czy też oczywiście Nintendo.

Podczas dyskusji Guillemot wspomniał również, że Beyond Good & Evil 2 może faktycznie zostać największym tytułem w historii Ubisoftu, a nawet „najlepszą grą na planecie”, ponieważ zespół ma potencjał do stworzenia dosłownie „najlepszej produkcji jaka kiedykolwiek powstała”.

Źródło: https://wccftech.com/ubisoft-ceo-post-console-future/

Tagi: nowa generacja Ubisoft yves guillemot