Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.09.2018 10:38
Call of Duty 2019 z cross-platformową rozgrywką? Activision zbada sprawę
504V

Call of Duty 2019 z cross-platformową rozgrywką? Activision zbada sprawę

Wielkie pojedynki graczy na PlayStation 4 i posiadaczy Xboksów One w przyszłorocznej odsłonie Call of Duty? Wszystko jest możliwe. Aktualnie Activision zamierza przyglądać się sytuacji i firma będzie planować kolejne ruchy.

Sony dość niespodziewanie zdecydowało się dołączyć do cross-platformowej zabawy. Fortnite jest pierwszym tytułem, który pozwala graczom na pojedynki na wielkich serwerach – w trakcie zmagań mogą się ze sobą zmierzyć posiadacze PlayStation 4, Xboksów One, Nintendo Switchów oraz urządzeń mobilnych.

Call of Duty: Black Ops 4 z darmową serią komiksów. Zeszyty pozwolą poznać specjalistów

Wielu producentów zamierza skorzystać z tej opcji, jednak nikt nie chce wrzucać swoich klientów na serwery bez dokładnego zbadania sprawy. Sytuację skomentował rzecznik Activision, który nie ukrywa, że jest to bardzo interesująca sytuacja.

Wydawca serii Call of Duty ma już skromne doświadczenie w zmaganiach cross-platformowych – firma oferuje na podobnych zasadach Hearthstone'a – jednak w tym przypadku jest jeszcze „wiele do zrobienia”.

„Jest jeszcze wiele do zrobienia zarówno po naszej, jak i po stronie platformy, by zrozumieć, czy cross-play może być zintegrowany z innymi naszymi produkcjami, więc będziemy obserwować nadchodzące testy i oceniać potencjalny wpływ tej funkcji na naszych graczy i nasze produkcje.”

Activision na pewno nie narzeka na brak zainteresowania kolejnymi odsłonami Call of Duty, jednak większa baza graczy może pozytywnie wpłynąć na wszystkie rozgrywki. Mogę nawet śmiało przypuszczać, że właśnie tym elementem będą w przyszłym roku chwalić się deweloperzy i zachęcać do swojego tytułu sloganem pokroju „największą bazę fanów w historii Call of Duty”.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-09-27-industry-reacts-to-sonys-cross-play-u-turn

Tagi: Activision call of duty cross-play