Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.09.2018 00:04
Microsoft zaprasza na X018. Xbox One otrzymuje pełne wsparcie myszek i klawiatur
3288V

Microsoft zaprasza na X018. Xbox One otrzymuje pełne wsparcie myszek i klawiatur

Phil Spencer pojawił się na Inside Xbox. Nie jest to normalna sytuacja, jednak szef marki Xbox postanowił zaprosić wszystkich graczy na wielkie wydarzenie. W listopadzie odbędzie się „X018”, na którym mamy otrzymać kilka grubych zapowiedzi.

Czy to już najwyższy czas na pierwszą zajawkę Xbox Scarlett? Następca Xboksa One nadciąga i dość niespodziewanie Amerykanie postanowili potwierdzić duże wydarzenie, które odbędzie się już w listopadzie... I będzie to idealne miejsce na pierwszą zajawkę urządzenia.

Xbox Game Pass październik. Kolejny świetny miesiąc usługi

W dniach 10-11 listopada odbędzie się coś naprawdę wielkiego. Microsoft zaprosił graczy na „X018”, czyli wydarzenie dla wszystkich fanów marki Xbox. Imprezę będziemy mogli zobaczyć na żywo, jednak aktualnie trudno powiedzieć, jakie „pierwsze spojrzenia” oraz „niespodzianki” zostały przygotowane na największy w historii odcinek Inside Xbox.

Jednocześnie Phil Spencer potwierdził ostatnie przecieki. Microsoft już w październiku zaoferuje pierwszym graczom pełne wsparcie myszek oraz klawiatur dla Xboksa One. Już teraz Amerykanie zapewniają, że nowa funkcja będzie dostępna dla wybranych tytułów – wedle uznania deweloperów i w przypadku wielu gier nic się nie zmieni. Jedną z pierwszych pozycji z pełnym wsparciem klawiatur oraz myszek będzie Warframe, jednak pełną listę gier wspierających propozycję poznamy dopiero w kolejnych tygodniach.

Microsoft zapewni wsparcie „większości przewodowych oraz bezprzewodowych klawiatur oraz myszek na USB”, ale dodatkowo ekipa Spencera współpracuje z firmą Razer, by mieć pewność, że gracze będą mogli cieszyć się z jak najlepszych wrażeń.

Warto podkreślić – nie ma szans na walkę pad vs. myszka, ponieważ zadaniem wszystkich deweloperów jest zapewnienie „zdrowego balansu”. Prawdopodobnie w listopadzie zobaczymy specjalny zestaw klawiatura + myszka dla Xboksa One – swoją obecność na X018 potwierdził Razer.

Źródło: https://www.xbox.com/en-US/X018

Tagi: Microsoft myszka i klawiatura x018 xbox one