Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 25.09.2018 11:30
Telltale Games. Ostatni sezon The Walking Dead może zostać ukończony... "w jakiejś formie"
1369V

Telltale Games. Ostatni sezon The Walking Dead może zostać ukończony... "w jakiejś formie"

Ostatnie dni to wciąż złe wiadomości dotyczące studia Telltale Games, które przyniosło nam takie perełki jak The Walking Dead czy Wolf Among Us. Teraz czas dla odmiany na jakąś dobrą informację. Tak jakby.

Upadek studia Telltale odbił się szerokim echem w branży na całym świecie. Można powiedzieć, że to w pewnym sensie już legendarni twórcy jednych z najbardziej emocjonujących przygodówek w historii, którzy jednak złapali zbyt wiele srok za ogon, nie potrafili ewoluować i spieniężyć swoich gier.

Telltale Games. Byli pracownicy studia otrzymują propozycję współpracy od najlepszych studiów

Niestety sytuacja studia była bardzo zła w ostatnim czasie, czego finałem były masowe zwolnienia ponad 200 osób, zawieszenie niemal wszystkich projektów oraz ogłoszenie bankructwa. Najgorsze, że ostatni, wyczekiwany sezon The Walking Dead mający przedstawić konkluzję historii Clementine nie został ukończony i zatrzyma się na drugim epizodzie. Nie wiadomo też, co z klientami, którzy wykupili przepustkę sezonową.

Niedobitki Telltale, które zachowały pracę (ponad 20 osób), podzieliły się jednak na Twitterze informacją, która może wzbudzać pewne nadzieje:

Wynika z niej, że wielu partnerów zgłosiło się do firmy z chęcią wsparcia i doprowadzenia ostatniego sezonu TWD do końca. Telltale zaznacza, że niczego nie obiecuje, zapewniając jednocześnie, że pracuje nad tym, by epizod 3 i 4 ukazał się w "jakiejś formie". Cóż, "jakaś forma" to chyba nie to, czego oczekują fani, ale lepszy rydz niż nic.

Ta informacja wzbudziła wśród ludzi mieszane uczucia. Pod tweetem wypowiedział się m.in. Cory Balrog, reżyser najnowszego God of War, który zaznaczył, że Telltale w pierwszej kolejności powinno w jakiś sposób zadośćuczynić zwolnionym pracownikom za całą tą sytuację:

Mam nadzieję, że to oznacza, iż w pierwszej kolejności wypłacicie waszemu całemu zespołowi ich odprawy i potem zajmiecie się finałowymi odcinkami. Wolałbym poczekać i upewnić się, że potraktowaliście tych, którzy tak ciężko pracowali, z należytym szacunkiem. 

Nie da się ukryć, że ma rację. Czymkolwiek lub kimkolwiek miałby być wspomniany zewnętrzny partner, nie można zapominać o ludziach, którzy pracowali również nad TWD z oddaniem i którzy teraz wylądowali na bruku.

 

 

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/final-season-of-telltales-the-walking-dead-might-c/1100-6462007/

Tagi: cory balrog Telltale Games The Walking Dead: The Final Season