Paweł Musiolik Paweł Musiolik 20.09.2018 13:25
Shadow of the Tomb Raider ostatnią odsłoną? Camilla Luddington może pożegnać się z rolą
2975V

Shadow of the Tomb Raider ostatnią odsłoną? Camilla Luddington może pożegnać się z rolą

Jesteśmy krótko po premierze Shadow of the Tomb Raider, które zgarnęło dobre oceny i znalazło uznanie w oczach graczy. Wygląda więc na to, że zmiana dewelopera nie wpłynęła niekorzystanie na formę Lary Croft.

Jednak ciepłe przyjęcie Shadow of the Tomb Raider może nie wystarczyć, by seria była kontynuowana. Camilla Luddington, która od czasów restartu marki wciela się w głos Lary Croft, w rozmowie z Entertaimnent Tonight przyznała, że SotTR może być jej ostatnim występem w roli Lary.

Shadow of the Tomb Raider – recenzja gry. Zakończenie wielkiej trylogii

Oczywiście nie musi to od razu oznaczać, że Tomb Raider pójdzie do piachu. Ale jeśli Square miałoby kontynuować markę, to nie widzę powodu dlaczego mieliby kolejny raz zmieniać aktorkę głosową, tym bardziej, że restart serii parę lat po ostatnim resecie jest kompletnie bez sensu.

Z drugiej strony, oddanie ostatniej odsłony trylogii w ręce Eidos Montreal mogło sugerować, że Square niekoniecznie ma w tym momencie pomysł na to by kontynuować serię. Po fantastycznej sprzedaży Tomb Raidera (ponad 10 milionów kopii), Rise of the Tomb Raider sprzedał się słabo, w czym nie pomogła mu czasowa wyłączność. Shadow of the Tomb Raider sprzedaje się lepiej w okolicach premiery, ale tylko z uwagi na pełną multiplatformowość.

Tagi: camilla ludington Shadow of the Tomb Raider Square Enix