Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.09.2018 18:57
Alone in the Dark i Act of War mogą powrócić. THQ Nordic kupiło kolejne marki
523V

Alone in the Dark i Act of War mogą powrócić. THQ Nordic kupiło kolejne marki

THQ Nordic nie kończy zakupów. Firma systematycznie skupuje zapomniane marki, które mogą powrócić w formie odświeżonych kotletów lub jako pełnoprawne kontynuacje. Dzisiaj do katalogu Szwedów trafiły dwa kolejne IP.

THQ Nordic w ostatnich miesiącach pozytywnie zaskakuje. Firma systematycznie informuje o kupowaniu starych i często zapomnianych IP, a następnie otrzymujemy zapowiedzi nowych produkcji lub przynajmniej mamy okazję zapoznać się z kolejnymi kotletami.

Kingdoms of Amalur: Reckoning Remastered powstanie tylko za zgodą EA. THQ Nordic może planować kontynuację

Dzisiaj THQ Nordic powiększyło swój katalog wydawniczy o kolejne marki – Szwedzi zdecydowali się kupić Alone in the Dark oraz Act of War. Obie marki dotychczas należały do Atari, które nie zamierza dłużej rozwijać nowych przygód w tych światach.

Alone in the Dark to seria survival horrorów, która pierwotnie była tworzona na podstawie powieści H.P. Lovecrafta, ale ostatnie części sięgały już po różnorodne inspiracje – w przygodach pojawiły się motywy Voodoo, Dzikiego Zachodu, czy też dzieł H. R. Gigera. Natomiast Act of War to strategia czasu rzeczywistego opracowana przez Eugen Systems – nad historią pracował nagradzany autor Dale Brown.

Aktualnie nowy właściciel IP nie zdradza planów dotyczących obu marek, ale możemy mieć pewność, że tylko kwestią czasu jest opublikowanie szczegółów – to może porządny remake Alone i the Dark i dodatkowo nowa część? Brzmi kusząco.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: act of war alone in the dark Atari THQ Nordic