Paweł Musiolik Paweł Musiolik 18.09.2018 18:47
Dark Eclipse to MOBA połączona z RTS-em na PSVR
456V

Dark Eclipse to MOBA połączona z RTS-em na PSVR

Gatunek gier MOBA zdominowany został przez League of Legends i DOTA 2. Przez lata różni wydawcy próbowali podjąć walkę z gigantami, ale przegrywali sromotnie. Teraz swoich sił próbuje Sunsoft z Dark Eclipse, które trafi na PSVR w przyszłym tygodniu.

Sunsoft to firma z ponad 40-letnim doświadczeniem w dewelopingu gier. Ich najnowsza produkcja - Dark Eclipse - jest próbą zdobycia choć kawałka rynku gier MOBA. By wyróżnić się spośród konkurencji, japoński wydawca postanowił dołożyć do swojej gry elementy z gatunku RTS.

Sony ujawnia gry na TGS 2018. Kilkadziesiąt tytułów w Tokio i transmisja na żywo!

Dark Eclipse jest opisywane jako powrót Sunsoftu na rynki zachodnie, mieszając dynamikę gatunku MOBA oraz taktyczne podejście gier strategicznych. Pojedynki toczone będą 1 na 1, gdzie do wyboru gracze otrzymają 15 bohaterów różniących się od siebie umiejętnościami specjalnymi. Każdy z uczestników zabawy wybrać będzie mógł po trzech liderów.

Gdzie tutaj znajdzie się miejsce na RTS-a? Tak jak w grach MOBA, na mapie będą tzw. ścieżki, którymi poruszać będzie się wsparcie. Naszą rolą będzie odpowiednie ustawianie wieżyczek w najlepszym z naszego punktu widzenia miejscu. A że gra będzie w VR, umiejscowienie będziemy mogli dokładnie wybrać.

Sunsoft obiecuje darmową zawartość popremierową do Dark Eclipse i bieżące poprawianie gry oraz dbanie o odpowiedni balans zgodnie z uwagami graczy. Gra będzie darmowa i do PS Store trafi już w przyszłym tygodniu - 25 września.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: dark eclipse PlayStation 4 playstation vr sunsoft wideo