Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.09.2018 15:09
Assassin's Creed: Odyssey na Nintendo Switch w ramach abonamentu. Dziwna praktyka wydawców
2195V

Assassin's Creed: Odyssey na Nintendo Switch w ramach abonamentu. Dziwna praktyka wydawców

Ubisoft przygotowuje czwartą wersję Assassin's Creed: Odyssey. Z produkcją zapoznają się posiadacze Nintendo Switchów, jednak klienci nie otrzymają w tym wypadku gry na własność. Mogą zapłacić za abonament, dzięki któremu zapoznają się z grą.

Francuska korporacja przedstawiła ostateczne informacje dotyczące wydania Assassin's Creed: Odyssey na Nintendo Switch. Gracze nie mogą w tym wypadku liczyć na normalną edycję, ponieważ firma przygotowała tytuł oparty na chmurze.

Assassin's Creed: Odyssey. Prace nad grą zakończone

Klienci mogą w tej sytuacji skorzystać z nietypowej formy publikacji. Assassin's Creed: Odyssey na sprzęcie Nintendo można wykupić za pomocą dziennego lub dwuletniego karnetu – w tym pierwszym wypadku należy przygotować 24 zł, a w drugim 276 zł.

Ubisoft jednocześnie potwierdził, że jest to „limitowana wersja” i aktualnie nie ma planów, by wprowadzić taką przygodę do Europy lub Stanów Zjednoczonych. W zasadzie bardzo podobną sytuację widzieliśmy w przypadku Resident Evil 7 – horror Capcomu mogliśmy wypożyczyć za 65 zł na 180 dni.

Trudno powiedzieć, czy tak będzie wyglądać przyszłość dużych tytułów AAA na Nintendo Switch, jednak najwidoczniej wydawcy badają grunt i sprawdzają, czy znajdzie się odpowiedni zainteresowanie na takie pozycje.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-09-18-nintendo-switch-owners-in-japan-are-getting-a-cloud-version-of-assassins-creed-odyssey

Tagi: abonament Assassin's Creed Odyssey Nintendo Switch Ubisoft