Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.09.2018 09:23
Apple opatentowało powłokę zabezpieczającą mobilny hardware przed uszkodzeniami
1283V

Apple opatentowało powłokę zabezpieczającą mobilny hardware przed uszkodzeniami

Apple ujawniło w ostatnich dniach nowe, najwyższe modele iPhone'ów. Amerykański gigant twierdzi, że znajdziemy w n nich najbardziej wytrzymałe szkło, spośród wszystkich dostępnych na rynku smartfonów.

Apple twierdzi, że szkło użyte do osłony wyświetlaczy w modelach iPhone Xs i Xs Max nie ma sobie równych w branży smartfonów. To jednak nie wystarcza amerykańskiemu producentowi, który już szykuje nowe rozwiązania, mają ce na celu poprawę wytrzymałości mobilnego hardware'u.

Apple zgłosiło szereg wniosków patentowych w USA na technologie, które mają w bardzo wysokim stopniu zabezpieczać smartfony przed porysowaniem i pękaniem obudowy.

Wg tekstu, który znaleźć można w archiwach USPTO Apple opatentowało nowy rodzaj "odpornego na ścieranie wykończenia". Taka powłoka, z twardością bliską diamentowi, ma zapewniać doskonałą wytrzymałość sprzętu mobilnego na zarysowania i na uderzenia o twarde powierzchnie. Apple twierdzi nawet, że rzeczona warstwa ma taki współczynnik twardości, że sprawiałaby, że znacznie trudniej byłoby wygiąć czy w inny sposób zdeformować obudowę.

Jak widać na grafikach, które znajdziecie w naszej galerii, patent znacznie zwiększający odporność sprzętu na zużycie mielibyśmy zobaczyć w smartfonach, smartwatchach i w laptopach firmy.

Apple to nie jedyna firma starająca się podnieść wytrzymałość smartfonów. Samsung od lat prowadzi prace w tym kierunku. Niedawno koreański gigant chwalił się, że opracował osłony wyświetlaczy smartfonów, które bez żadnych problemów wytrzymują kilkadziesiąt upadków z wysokości prawie 1,5 metra. Wyścig smartfonowych zbrojeń trwa!

Źródło: https://www.techradar.com/news/apple-patent-details-plans-for-indestructible-iphones-and-macbooks

Tagi: Apple iPhone smartfon smartfony technologie