Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.07.2018 10:44
Pękające ekrany w smartfonach? Samsung znalazł rozwiązanie problemu
5867V

Pękające ekrany w smartfonach? Samsung znalazł rozwiązanie problemu

Samsung Galaxy Note 9 ma zostać oficjalnie ujawniony już 9 sierpnia. Samsung nie próżnuje i już chwali się przełomową wg siebie technologią. Patent ma definitywnie uwolnić nas od problemu pękających ekranów w smartfonach.

Niestety popękane panele wyświetlaczy stały się zmorą wielu użytkowników smartfonów. Wystarczy niefortunny upadek sprzętu z wcale nie tak dużej wysokości, by narobić sobie sporych kłopotów.

Samsung Galaxy Note 9 zadebiutuje wkrótce

Samsung twierdzi, że niedługo takie problemy przejdą do lamusa. Koreańska firma ogłosiła, że uzyskała już certyfikat na wprowadzenie do sprzedaży nowych paneli OLED, które zachowują pewien stopień elastyczności, co ma sprawiać, że nie da się ich łatwo rozbić.

Nowe panele OLED Samsunga uzyskały już certyfikat amerykańskiego UL, co oznacza, że mogą zostać dopuszczone do obrotu. W trakcie testów panele poddawane były długim testom. Okazało, że panele wytrzymywały bez żadnych uszkodzeń 26 upadków z wysokości 1,2 metra. Wyświetlacz pokryty jest w tym przypadku nie hartowanym szkłem, ale plastikową, wysoce transparentną powierzchnią.

"To wzmacniane plastikowe okno pasuje idealnie do mobilnych urządzeń nie tylko ze względu na swoją wytrzymałość na pęknięcia, ale też z powodu lekkiej wagi, twardości i przepuszczalności światła prawie na poziomie szkła" - powiedział Hojung Kim z Samsunga.

Nie wiadomo jeszcze kiedy nowe wyświetlacze OLED miałyby zostać wprowadzone do smartfonów Samsunga. Na umieszczenie ich w Samsung Galaxy Note 9 jest pewnie jeszcze trochę za wcześnie. Taki model ma zostać ujawniony już na początku sierpnia.

Źródło: https://www.techradar.com/news/samsung-announces-unbreakable-oled-displays-for-phones

Tagi: samsung samsung galaxy note 9 smartfony