SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 10.08.2018 00:08
Discord zabiera się za sprzedawanie gier
540V

Discord zabiera się za sprzedawanie gier

Gdy jakiś czas temu pisałem, że Discord rzuca rękawicę Steamowi, internetowi mądrale wyśmiewali ten tekst. Wczoraj Discord pokazał, że faktycznie rusza na walkę nie tylko ze Steamem, ale innymi. Już wkrótce kupimy w aplikacji gry.

Discord wystartował z testami (na razie tylko w Kanadzie) nowej opcji - sklepu wewnątrz aplikacji. Tak, Discord rzuca rękawicę konkurencji i korzystając ze swojej ogromnej bazy użytkowników, chce zaznaczyć swoją obecność na rynku PC-towym jeszcze mocniej.

Discord po nowej aktualizacji walczy ze Steamem na rynku PC

Na początek jeśli chodzi o większych wydawców, na platformę trafiły gry THQ Nordic i Deep Silver. Dostępne są też indyki mniejszych wydawców (Raw Fury), oraz większe tytuły niezależne pokroju Dead Cells, Frostpunk czy Hollow Knight.

Co ciekawe, osoby z wykupionym Discord Nitro otrzymywać będą darmowe gry w ramach subskrypcji. Na początek m.in. Saints Row: The Third, Metro: Last Light Redux,Darksiders: Warmastered Edition. Cena? $4,99 miesięcznie lub $49,99 rocznie z góry.

Discord wystartuje także z funduszem First on Discord w którym niezależni deweloperzy otrzymają pieniądze na skończenie gry jeśli zdecydują się wydać swoją grę wpierw na Discordzie z 90-dniową wyłącznością.

Discord także pracuje nad opcją uniwersalnej biblioteki. Aplikacji zeskanuje naszego PC-ta (jeśli się zgodzimy) i doklei do siebie skróty do poszczególnych gier, niezależnie od launchera na jakim się znajdują.

Tagi: discord pc