Paweł Musiolik Paweł Musiolik 01.08.2018 09:36
God of War zarobił w cyfrze ponad 100 milionów dolarów
999V

God of War zarobił w cyfrze ponad 100 milionów dolarów

God of War sprzedaje się wyjątkowo dobrze. Zarówno w pudełkach, jak i cyfrowej dystrybucji. Dzieło Sony Santa Monica jest stawiane za wzór, że opłaca robić się gry dla jednego gracza.

Firma SuperData zajmująca się danymi i sprzedażą m.in. gier w cyfrowej dystrybucji, przygotowała raport na temat gier przeznaczonych dla jednego gracza. Jako wzór, że opłaca się takie tworzyć jest stawiany God of War, który zanotował świetny start.

God of War sprzedaje się znacznie lepiej niż Sony planowało

SuperData wskazuje, że gracze kupują singlowe gry przede wszystkim z powodów możliwości podnoszenia poziomu naszej postaci, później z powodu systemu walki, a dopiero z powodu dobrze napisanej historii.

Jako idealny przykład, że opłaca się w dzisiejszym czasie tworzyć gry singlowe pokazywane jest God of War, które według danych SuperData zarobił jak na razie 131 milionów dolarów w cyfrowej dystrybucji, wyprzedzając inne singlowe gry - Wiedźmina 3: Dziki Gon, który zarobił $69 milionów oraz Uncharted 4: Kres Złodzieja, które zarobiło $56 milionów.

Według SuperData, wyniki te pokazują, że mimo przerzucenia się większości na gry sieciowe, produkty z dobrą fabułą i kierowaną dla jednego gracza nadal mają wzięcie i opłaca się je robić. Oczywiście jeśli te są dobrej jakości.

Źródło: https://www.superdataresearch.com/the-maturation-of-narrative-in-video-games/

Tagi: god of war playstation 4 Sony Interactive Entertainment sony santa monica