Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 24.07.2018 12:05
Idola Phantasy Star Saga trafi na smartfony
554V

Idola Phantasy Star Saga trafi na smartfony

Phantasy Star powraca po 3 latach przerwy. Ponad trzydziestoletnie uniwersum w portfolio Segi otrzyma nową grę - Idola Phantasy Star Saga. Trafi ona na smartfony.

Seria Phantasy Star debiutowała w 1987 roku na konsoli Sega Master System. Od tamtego czasu pojawiły się 4 główne odsłony, masa spin-offów i dwa remake'i. Sega postanowiła uczcić trzydziestolecie marki i jeszcze w tym roku otrzymamy nową grę.

30-lecie serii Phantasy Star świętowane będzie gra mobilną

Idola Phantasy Star Saga to nowa gra turowa z uniwersum Phantasy Star. Gra przeniesie nas do zniszczonej wojną krainy Vandoll. W tym świecie rządzonym przez miecze i magię ludzie każdego dnia ludzie walczą z tajemniczymi, ogromnymi potworami znanymi jako "Idola", które wędrują i zagrażają ich egzystencji.

W międzyczasie bóg zniszczenia "Dark Farce" rozpoczął proces swojego zmartwychwstania. W grze pokierujemy Yurim, który stracił oboje rodziców, kiedy był jeszcze w młodym wieku. Dorastał jako marynarz na statku przyjaciela ojca. Na swej drodze spotyka Stellę, po czym wstępuje do Rycerzy Ariesu.

W grze występują dwa obozy - Prawa i Chaosu - dołączenie do którejś z nich wpłynie na rozgrywkę. Na głównej stronie Idola Phantasy Star Saga dla japońskich użytkowników trwa rejestracja do produkcji. Jeśli zbierze ona 100 tysięcy użytkowników każdy gracz otrzyma bohaterkę Qunę do Phantasy Star Online 2, dzięki której doświadczymy oryginalnej historii.

Idola Phantasy Star Saga pojawi się na telefonach z systemem Android i iOS.

Idola Phantasy Star Saga - zwiastun

 

Źródło: https://gematsu.com/2018/07/idola-phantasy-star-saga-announced-for-smartphones

Tagi: Android Idola Phantasy Star Saga iOS phantasy star Sega wideo