Paweł Musiolik Paweł Musiolik 29.06.2018 20:58
Dlaczego The Elder Scrolls 6 i Starfield zostały zapowiedziane tak wcześnie?
806V

Dlaczego The Elder Scrolls 6 i Starfield zostały zapowiedziane tak wcześnie?

Zarówno zapowiedź Starfield jak i The Elder Scrolls 6 na konferencji Bethesdy zaskoczyły fanów. Nie ujawniono ani platform, ani dat premiery, więc na każdy z tych tytułów długo poczekamy. Dlaczego więc Bethesda zapowiedziała gry tak wcześnie.

W trakcie konferencji Gamelab w Hiszpanii, Todd Howard miał okazję porozmawiać z redakcją serwisu Eurogamer. Ci poruszyli temat zapowiedzi gier na które będziemy czekać latami. Czyli coś, czego studio do tej pory nie robiło, skupiając się wręcz na czymś odwrotnym - wydając gry w kilka miesięcy po zapowiedzi.

Czy z zajawki The Elder Scrolls VI można wywnioskować miejsce akcji gry?

Według Howarda, taki ruch musiał zostać zrobiony z uwagi na fanów.

Mówiliśmy wcześniej - kiedyś zabierzemy się za The Elder Scrolls 6, ale na razie pracujemy nad innymi grami. Uznaliśmy jednak, że powtarzanie tego nie ma sensu, więc postanowiliśmy naszym fanom zdradzić nasze projekty. Pokazać im, że faktycznie nad nimi pracujemy.

I takie podejście mnie nie dziwi. Zwłaszcza po ciągłych podśmiechujkach z kolejnego portu Skyrima. A gdy do tego dołożymy zapowiedź smartfonowego The Elder Scrolls, fani Bethesdy bez zapowiedzi Starfield i The Elder Scrolls 6 byliby wściekli. A tak? Gry wyjdą na konsole następnej generacji, wszyscy na nie poczekamy, ale najwierniejsi fani wiedzą, że jest na co czekać.

Starfield - teaser gry z E3 2018

 

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-06-28-yes-todd-howard-and-team-have-settled-on-a-region-for-the-elder-scrolls-6

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios starfield The Elder Scrolls VI