Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 27.06.2018 15:00
Cyberpunk 2077 - prezentowany fragment na E3 pochodzi z pre-alfy. Polacy szukają pracowników
899V

Cyberpunk 2077 - prezentowany fragment na E3 pochodzi z pre-alfy. Polacy szukają pracowników

Po sporej ilości informacjach po targach E3 można było mieć nadzieję, że prace są już w zaawansowanej fazie. Niestety na rychłą premierę Cyberpunka 2077 nie mamy co liczyć.

CD Projekt RED w ostatnim czasie ujawnił sporo informacji na temat swojej najnowszej produkcji, a także za zamkniętymi drzwiami pokazał dziennikarzom fragment rzeczywistej gry. Czy to oznacza, że premiera Cyberpunku 2077 wkrótce nastąpi?

Cyberpunk 2077 - CD Projekt RED potwierdza polską lokalizację gry

Odpowiedź brzmi nie, ponieważ jak dowiedział się od Adama Kicińskiego serwis Bankier.pl prezentowany fragment to nie pochodzi nawet z alfy. Dlatego mając świadomość, że nie jest to jeszcze finalna jakość, CD Projekt RED zdecydował się zorganizować zamknięty pokaz. Jak twierdzi wiceprezes ds. finansów, Piotr Nielubowicz:

Jest to najbardziej dopracowany fragment gry, jaki teraz mamy, przygotowany w jakimś sensie pod to, by go pokazywać ludziom spoza firmy.

Prezes Adam Kiciński ujawnił, że nad Cyberpunkiem 2077 pracuje obecnie 350 osób, ale na tym kadra zespołu się nie zamyka, ponieważ studio dalej szuka pracowników. W najnowszych ogłoszeniach widnieje informacja, że CD Projekt RED szuka programisty sieciowego, który pomoże w implementacji zmian do trybu multiplayer oraz starszego programistę technologii. Jego zadaniem będzie m.in optymalizowanie gry na wszystkie platformy, opracowanie i umieszczenie nowych systemów pobocznych czy też naprawa bugów.

Zdaniem analityków domów maklerskich do premiery nowej gry Cyberpunka 2077 może dojść w drugiej połowie 2019 roku lub w pierwszym półroczu 2020 roku. Tytuł na pewno trafi na PlayStation 4, Xboksa One i PC.

 

Źródło: Bankier.pl, vg247.com

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077 pc playstation 4 praca praca w branży xbox one