Paweł Musiolik Paweł Musiolik 25.06.2018 20:10
Far Cry 3 Classic Edition. Nowa łatka poprawia sterowanie
810V

Far Cry 3 Classic Edition. Nowa łatka poprawia sterowanie

Far Cry 3 Classic Edition dostępne jest od prawie miesiąca dla osób, które zdecydowały się na zakup przepustki sezonowej do Far Cry 5. Ci, którzy w remastera Far Cry 3 grali, narzekali na mało precyzyjne sterowanie.

Far Cry 3 Classic Edition to tak na prawdę przeniesiona na konsole tej generacji wersja gry z PC-ta. Co oznacza, że graficznie jest w porządku, choć widać upływ czasu. Nie na grafikę jednak narzekano, a na nieprecyzyjne sterowanie.

Far Cry 3 Classic Edition porównane na PS4, XOne, PS3, X360 i PC

Okazało się, że problemem była tzw. martwa strefa w gałkach analogowych. By gra załapała, że nimi ruszamy, musieliśmy wykonać większy ruch niż normalnie. Co miało znaczący wpływ na wygodę gry.

Ubisoft długo kazał czekać, ale wreszcie to poprawiono, wydając dzisiaj aktualizację 1.01. W niej, jedyną zmianą jest poprawa martwej strefy w kontrolerach, zarówno na PS4, jak i na Xboksie One. Osoby, które więc chciały zagrać w tego remastera, a nie kupiły Far Cry 5 w najdroższym wydaniu, dostaną na start (Far Cry 3 Classic Edition pojawi się jutro) poprawioną wersję gry.

Tagi: far cry 3 classic edition playstation 4 Ubisoft xbox