Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 19.06.2018 15:40
Cyberpunk 2077 - twórcy skasowali efekt 6-miesięcznej pracy
1298V

Cyberpunk 2077 - twórcy skasowali efekt 6-miesięcznej pracy

Cyberpunk 2077 powstaje od 2013 roku. Przez długi czas obecny stan prac był utrzymywany w tajemnicy. W tym samym czasie deweloperzy tworzyli Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Po tegorocznym E3 wiemy już sporo na temat Cyberpunka 2077 - najnowszej gry CD Projekt RED, opartej na grze Mike'a Pondsmitha. Jednak na wypływ informacji czekaliśmy 5 długich lat.

Cyberpunk 2077 pojawi się na Gamescom 2018. Znamy konfigurację sprzętową dema

Podczas E3, Marcin Iwiński udzielił serwisowi Kotaku wywiadu, z którego wiemy m.in. że gra pojawi się na tegorocznym Gamescomie. Deweloper i współzałożyciel studia dlaczego tak długo nie pojawiały się żadne informacje o Cyberpunku 2077. Początkowo twórcy próbowali pracować nad dwoma projektami, rozwijając jednocześnie Wiedźmina 3 oraz nadchodzący tytuł osadzony w świecie science-fiction. Chociaż ten plan się nie powiódł, Iwiński przyznaję, że to przyśpieszyło początek prac nad grą.

Ten czas nie był stracony. Mieliśmy dobrą fazę przedprodukcyjną i z niczym się nie spieszyliśmy. Było dużo koncepcji o świecie. To pomogło zespołowi ruszyć znacznie szybciej, kiedy już zakończyliśmy prace przy Wiedźminie 3

Prace nad grą nadal trwają, jednak Iwiński nie ukrywa, że były takie momenty, w którym usunięto gotowe już elementy produkcji.Trzeba pamiętać, że Cyberpunk 2077 jest w pełni tworzony przez CD Projekt RED. Studio wydaje gry własnym sumptem, dzięki czemu ma pełne prawo do decyzji co znajdzie się w grze, a co nie.

Sami wydajemy swoje gry, a ich los jest w stu procentach w naszych rękach. Jeśli coś nam się nie podoba, nie mamy oporów przed stwierdzeniem „OK, ten fragment musimy zrobić od nowa”. Może to oznaczać, że wyrzucamy nawet 6 miesięcy pracy i były takie przypadki.

Nie nazwałbym tego restartem, ale zmieniliśmy kierunek  i tak naprawdę szukaliśmy istoty gry. Jest to bardzo trudne podczas tworzenia nowej marki, ponieważ możesz zrobić wszystko, ale jednocześnie zawsze zadajesz sobie pytania. Proces tego wewnętrznego dialogu, a czasami nawet monologu rozgrywającego się w głowach ludzi jest bardzo trudny, bo nie wiesz, czy to będzie fajne.

Tak naprawdę, jedyne co się liczy to jakość. Jesteśmy gotowi cofnąć się o trzy lata i zacząć wszystko od początku, tylko po to, aby wszystkie elementy do siebie pasowały, aby stworzyć najlepszą możliwą grę.

Chociaż Cyberpunk 2077 nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery, wiadomo że gra trafi na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste.

Źródło: https://kotaku.com/why-cyberpunk-2077-is-taking-so-long-1826920382

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077 pc playstation 4 xbox one