redakcja@pssite.com redakcja@pssite.com 19.06.2018 15:37
Cooler Master CK550 - nowy model klawiatury mechanicznej dla graczy [PR]
181V

Cooler Master CK550 - nowy model klawiatury mechanicznej dla graczy [PR]

Cooler Master rozszerza swoją ofertę w tej właśnie kategorii sprzętu nowym modelem: CK550. Ma on niemałą szansę na zdobycie sobie uznania nie tylko wśród graczy.

Proste wzornictwo, szczotkowane aluminium, podświetlenie RGB LED i wytrzymałe przełączniki - recepta na sukces? Także. Przy okazji to najkrótszy możliwy opis nowej klawiatury Cooler Master CK550 - nowego dziecka tajwańskiego producenta.

Z zewnątrz

Nie jest niczym odkrywczym, że o popularności urządzeń peryferyjnych w znacznym stopniu decydują design i jakość wykonania. W przypadku CK550 postawiono na stonowany design, bez udziwnień, za to wyraźnie komunikujący solidność urządzenia. Efekt ten uzyskano poprzez zastosowanie wykończenia ze szczotkowanego aluminium.

Feeria barw lub spokojna iluminacja

Podświetlenie w nowym Cooler Master CK550 jest realizowane osobno dla każdego klawisza. To pozwala zaplanować, z użyciem oprogramowania producenta, właściwie dowolny układ iluminacji klawiatury. Do dyspozycji jest 16,7 miliona kolorów. Nic więc nie stoi na przeszkodzie by utworzyć wielobarwną mozaikę, jak i podkreślające stonowany design samej klawiatury subtelne, jednobarwne podświetlenie.

Wytrzymałość

Solidne przełączniki to podstawa działania klawiatury mechanicznej. Te zamontowane w Cooler Master CK550 to switche produkcji firmy Gateron, charakteryzujące się wytrzymałością na poziomie 50 milionów przyciśnięć na klawisz. CK550 pojawi się w wersjach z przełącznikami czerwonymi, niebieskimi i brązowymi. Na polski rynek trafi najpierw model wyposażony w najszybsze, czerwone switche.

Dla kogo klawiatura?

Jak powiedział Bryant Nguyen, szef działy peryferiów w Cooler Master:

Naszym celem dla CK550 i CK552 jest zaoferowanie profesjonalnej, pełnowymiarowej klawiatury mechanicznej dla graczy z kluczowymi elementami specyfikacji, które cenią gracze, bez poświęcania jakości produktu. Nasi fani otrzymają najważniejsze elementy do rywalizacji na najwyższym poziomie - a przy okazji ubrane w atrakcyjną formę”.

W Polsce CK550 pojawi się na sklepowych półkach w połowie lipca w cenie około 410 złotych.

Dane techniczne:

  • Materiały: plastik / aluminium
  • Kolor: czarna
  • Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
  • Czas reakcji: 1 ms
  • Klawisze multimedialne: tak, przez Fn
  • Podświetlenie: tak, LED RGB
  • Długość przewodu: 1,8 m
  • Masa: 850 g

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Cooler Master CK550 pc