Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 19.06.2018 14:06
Assassin's Creed Odyssey - główni bohaterzy przemówią głosami Greków
597V

Assassin's Creed Odyssey - główni bohaterzy przemówią głosami Greków

Assasin's Creed Odyssey przeniesie nas do starożytnej Grecji. Ubisoft chcę, abyśmy poczuli jeszcze większą immersję słuchając prawdziwego greckiego akcentu.

Gry często są dubbingowane przez znanych aktorów filmowych. W niektórych grach jednak nie zdaje to egzaminu, kiedy bohater pochodzi z określonego okresu czasu lub państwa, z którego nie pochodzi oryginalny odtwórca roli. 

Assassin's Creed Odyssey - znamy wszystkie umiejętności

Ubisoft znany jest z tego, że stara się wiernie odwzorować realia w swoich grach. Tak było m.in. w Far Cry Primal, gdzie bohaterzy porozumiewali się za pomocą specjalnego dialektu Wenja opracowanego na potrzeby gry. W najnowszym Assasin's Creed Odyssey deweloperzy ponownie dołożyli wszelkich starań, abyśmy poczuli się jak w starożytnej Grecji.

W najnowszej grze Ubisoftu będziemy mogli wcielić się w wnuków Leonidasa - Alexiosa i Kassandrę. Na początku fabuły dokonamy wyboru, z perspektywy której postaci poznamy historię najnowszej produkcji. Ogłoszono aktorów, którzy udzielą głosu głównym bohaterom.

Ubisoft zadbał oto, aby aktor posługiwał się danym językiem i nie miał problemów z akcentem i tak oto Kassandra przemówi głosem Melissanthi Mahut, którą mogliśmy usłyszeć już w poprzedniej odsłonie. Z kolei w rolę Alexiosa wcieli się rodowity Grek urodzony w Atenach - Michael Antonakos.

Producentka dźwięku Lydia Andrew tłumaczy ten wybór w taki sposób:

Próbowaliśmy szukać aktorów, którzy są Grekami lub mają greckie pochodzenie. Naprawdę czuliśmy, że była to dla nas miła okazja do głębokiego zanurzenia się w kulturze Grecji i, oczywiście, Starożytnej Grecji.

 Możesz wykorzystać umiejętności wspaniałego aktora, który będzie dobrze władał akcentami i to wyjdzie fantastycznie, ale możesz też znaleźć świetnych greckich aktorów i pracować z nimi.

Premiera Assasin's Creed Odyssey została zaplanowana na 5 października na konsole PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste.

 

Źródło: https://www.vg247.com/2018/06/19/assassins-creed-odyssey-greek-actors/

Tagi: