Kacper Mądry Kacper Mądry 17.06.2018 12:50
Klasyczny serwer World of Warcraft będzie działał na łatce 1.12
876V

Klasyczny serwer World of Warcraft będzie działał na łatce 1.12

World of Warcraft wkrótce pozwoli zagrać jak za dawnych lat. Do gry powróci klasyczny serwer.

World of Warcraft jest darzony przez wiele osób ogromnym sentymentem. To właśnie ich głosy usłyszał Blizzard, który rok temu zapowiedział klasyczny serwer gry.

Spyro Reignited Trilogy - porównanie PlayStation z PS4

World of Warcraft Classic będzie serwerem zawierającym stan gry z przed kilku lat. Jeśli przystąpimy na nim do gry trafimy do tzw. świata vanilla, w którym Blizzard nie dodał jeszcze żadnych dużych rozszerzeń, a mechanika zabawy jest bardziej archaiczna.

World of Warcraft z nowym serwerem, nie zaoferuje jednak rozgrywki udostępnionej w wersji 1.0. Gra pozwoli bawić się w grze po łatce 1.12. Jest to ostatnia duża aktualizacja jaka została wprowadzona przed pierwszym dodatkiem The Burning Crusade.

Twórcy wspominają, że praca nad World of Warcraft Classic była ciężka. Deweloperzy odkryli, że gra w tak starej wersji nie obsługuje większości nowych kart graficznych, a dodatkowo zawiera mnóstwo błędów. Próbowano dostosowywać aktualizację do dzisiejszych standardów lecz rezultaty były mizerne. Postanowiono zatem, że cała aktualizacja 1.12 zostanie stworzona od początku. Po przepisaniu kodu, wszystko działa jak należy.

Źródło: https://www.dualshockers.com/world-of-warcraft-classic-patch-1-12/

Tagi: Blizzard Entertainment pc World of Warcraft