Kacper Mądry Kacper Mądry 16.06.2018 12:02
Fortnite Battle Royale. Pojedynek Nintendo Switch vs. Xbox One X
819V

Fortnite Battle Royale. Pojedynek Nintendo Switch vs. Xbox One X

Fortnite Battle Royale trafiło na kolejną platformę. Jak Nintendo Switch wypada w pojedynku z Xboksem One X?

Fortnite Battle Royale nie zwalnia tempa i podbija kolejny sprzęt. Czy Nintendo Switch oferuje zadowalającą rozgrywkę?

Skyrim na Amazon Alexa naprawdę istnieje

Fortnite Battle Royale na konsoli Xbox One X to najlepsza wersja konsolowa gry. Tytuł oferuje rozdzielczość 4K oraz płynność w okolicach 60 klatek na sekundę. Produkcji na najpotężniejszą konsolę na rynku zdarza się tylko czasami spaść z płynnością do 50-55 klatek na sekundę w Wykrzywionych Wieżach. Jak radzi sobie zatem zdecydowanie słabszy Nintendo Switch?

Fortnite Battle Royale - pojedynek Nintendo Switch oraz Xbox One X

Tradycyjnie, zależy to od tego czy gramy w trybie przenośnym czy zadokowanym. Nintendo Switch włożone do doku, oferuje rozdzielczość 1600x900. Niestety, nie jest to wartość stała. Gra, aby utrzymać 30 klatek na sekundę musi stale skalować rozdzielczość i zdarza się jej zejść do poziomu 1296x729.

Tryb przenośny również nie oferuje stałej rozdzielczości. Aby konsola wyświetlała obraz w 30 klatkach na sekundę potrzebne jest skalowanie. Domyślnie widzimy 1280x720, jednak sprzęt potrafi zmniejszyć jakość do bardzo słabego 640x360. Nawet na małym ekranie Nintendo Switch taka zmiana rozdziałki jest zauważalna. Mimo ciągłego dostosowywania się konsoli, rozgrywka lubi działać w 20-25 klatkach na sekundę.

Natomiast w obu wersjach interfejs wyświetlany jest w rozdzielczości FullHD. Nintendo Switch z pamięcią 3GB RAM posiada niemalże identyczne tekstury jak konkurencja, to jednak poszarpane krawędzie czy o wiele krótszy zasięg rysowania obiektów sprawia, że Fortnite Battle Royale na Xbox One X bije najnowszą wersję gry w każdy calu.

Źródło: Digital Foundry

Tagi: epic games fortnite battle royale Nintendo Switch xbox one