Łukasz Ruszkowski Łukasz Ruszkowski 15.06.2018 12:23
Fortnite najchętniej oglądaną grą w historii Twitch.tv
317V

Fortnite najchętniej oglądaną grą w historii Twitch.tv

Fortnite od dawna wzbija się na wyżyny popularności. Nikt jednak nie spodziewał się, że w tak krótkim czasie pokona League of Legends i Counter Strike'a, i stanie się numerem jeden na Twitch.tv.

Fortnite to gra z gatunku Battle Royal. Dostępna za darmo, przyciągnęła do siebie miliony użytkowników. Kolorowa grafika, proste zasady dla nowych graczy i dużo głębi dla tych chcących być najlepszymi z najlepszych. To wszystko sprawiło, że Fortnite z dnia na dzień osiągnął ogromny sukces. 

Spider-Man to nie ściema. Tak wygląda targowe demo

Nie powinno więc nikogo dziwić, że również streamy z tej produkcji są szalenie popularne. Wielu odniosło na nich sukces, jednak nikt nie może się mierzyć z Ninją, najpopularniejszym streamerem tej produkcji. Jego stream z muzykiem Drake'iem przyciągnął przed ekrany ogromne ilości widzów. Jednak to wciąż było za mało by pokonać rekord ustanowiony przez Counter Strike: Global Offensive. Pierwszy ogromny turniej w Fortnite oglądało ponad 1,5 miliona widzów! To o 400 tysięcy więcej niż dotychczasowy rekord. 

Pokazuje to jaką potęgą w tym momencie jest Fortnite. Żeby to zwycięstwo jeszcze mocniej podkreślić, Epic Games ogłosiło na tegorocznym E3, że w ich grę zagrało już 125 milionów ludzi. Dodali również, że przeznaczają 100 milionów dolarów na nagrody w różnych turniejach, z których największym będą mistrzostwa świata w Fortnite w 2019 roku.

Źródło: http://www.githyp.com/fortnite-becomes-twitchs-highest-watched-game-ever-with-a-peak-of-1-5-million-concurrent-viewers/

Tagi: e3 2018 epic games Fortnite Gearbox Publishing Nintendo Switch pc ps4 xbox one