Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 13.06.2018 15:15
Ghost of Tsushima - co zaoferuje nam gra Sucker Punch?
1223V

Ghost of Tsushima - co zaoferuje nam gra Sucker Punch?

Ghost of Tsushima otrzymał konkretny zwiastun na konferencji Sony, który rozpalił wyobraźnie wielu graczy. Okazuje się, że to co zobaczyliśmy nie jest najważniejszą częścią gry.

Ghost of Tsushima doczekał się pokazu, z którego można wiele wywnioskować. Twórcy jednak zdecydowali się sami opowiedzieć o tym, co zaoferuje nam gra osadzona w feudalnej Japonii.

Ghost of Tsushima - pokaz rozgrywki

Zwiastun Ghost of Tsushima zaprezentował kilka minut rozgrywki, w której eksplorujemy lokacje, skradamy się, a także walczymy. Okazuje się, że fragment przedstawia jedną z misji pobocznych. Ma ona pokazać, że nawet dobrzy ludzie potrafią podejmować złe decyzje.

Świat w grze będzie otwarty, jednak od strony wizualnej będzie minimalistyczny - twórcy są wierni japońskiej estetyce, która nie zawiera bałaganu. Podobnie potraktowano interfejs, którego na zwiastunie nie zobaczyliśmy. Nawet pojedynek Jima z Masako nie rozgrywa się w zamkniętej arenie, a w otwartym świecie. W tle możemy zauważyć nadciągające mongolskie posiłki.

System walki jest określany jako „błoto, krew i stal” i ma posiadać chirurgiczną precyzję, która jest kwintesencją samurajskiego stylu walki. Nasz bohater będzie miał do dyspozycji także inne bronie. W grze pojawi się system rozwoju. Skradanie jest jednym z elementów tego systemu,a z racji, ze twórcy chcą, aby samuraj się rozwijał, aby móc walczyć z przytłaczającymi siłami prawdopodobnie będziemy mogli nabyć inne umiejętności znanych ze stylu ninja. 

Ghost of Tsushima to gra Sucker Punch, która ukaże się wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Data premiery nie została ujawniona.

Ghost of Tsushima - zwiastun E3 2018

 

Źródło: https://www.dualshockers.com/ghost-of-tsushima-character-progression/

Tagi: e3 Ghost of Tsushima playstation 4 Sony Interactive Entertainment Sucker Punch wideo wideo e3 2018