Sebastian Stadnicki Sebastian Stadnicki 04.06.2018 16:40
Han Solo zarobił na świecie tyle, co Avengersi w samym USA
548V

Han Solo zarobił na świecie tyle, co Avengersi w samym USA

Han Solo po dziesięciu dniach w końcu zarobił na świecie tyle ile Avengers: Wojna bez Granic w samym USA. Ukazuje to najsłabszy komercyjny wynik z całej serii Gwiezdnych Wojen.

Han Solo po dziesięciu dniach w kinach w końcu dał radę zebrać kwotę jaką Avengersi zgromadzili na otwarcie w samym USA. Pokazuje to, że pomimo dobrych recenzji, Solo został najsłabiej zarabiającym filmem w całej sadze Gwiezdnych Wojen. Nawet kontrowersyjny Ostatni Jedi i Łotr Jeden zarobili więcej. Zostawia nas to z pytaniem czy Disney nie powinien przystopować i przemyśleć co chce zrobić z tak popularnym uniwersum jak Gwiezdne Wojny?

Han Solo pierwszą porażką Disneya?

 

Według informacji podanych przez Box Office Mojo, Han Solo w końcu zdołał zarobić 264,2 miliony dolarów, co przekracza 257 milionów dolarów zdobyte przez Avengersów w pierwszy weekend w USA. Solo jest również daleko w tyle za Łotrem Jeden, pierwszym filmem z Disneyowskiej antologii Gwiezdnych Wojen. Przyczyną tego stanu jest to, że młody Solo słabo sobie radzi na domowym rynku.

Nie zapowiada się również na to, aby Solo znacząco poprawił swój wynik finansowy. Przyczyną porażki mogła być nagła zmiana reżysera, mieszane opinie związane z produkcją, a także późna akcja marketingowa, co łącznie sprawiło, że nie napawało to optymizmem zachęcającym do sprawdzenia najnowszej produkcji Disneya.

Źródło: https://screenrant.com/solo-star-wars-box-office-infinity-war/

Tagi: Avengers: Wojna bez granic Disney film Gwiezdne Wojny han solo