Anna Jurak Anna Jurak 30.05.2018 10:58
Temtem, czyli wieloosobowa gra przygodowa o kolekcjonowaniu stworków
285V

Temtem, czyli wieloosobowa gra przygodowa o kolekcjonowaniu stworków

Hasło "Złap je wszystkie!" kojarzy się głównie z serią Pokemon. Czy Temtem odnajdzie się wśród gier tego typu?

Temtem próbuje zawalczyć o uwagę fanów takich serii jak Pokemon. Zbiórka funduszy w serwisie Kickstarter potrwa do 2 lipca. Pierwotnie gra ma zostać wydana na PC, ale twórcy mają też w planach platformy takie jak Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One. Najpierw akcja na Kickstarterze musi zakończyć się sukcesem. Może i Wy zdecydujecie się wesprzeć ten tytuł. Przyjrzyjmy się co ma do zaoferowania.

Pokemony na Switcha będa nową generacją

W grze trafimy na malowniczy archipelag, który składa się z sześciu wysp, zamieszkiwanych przez stworki zwane Temtem. Będziemy odkrywać nowe gatunki, toczyć bitwy i nawiązywać przyjaźnie. Naszym zadaniem będzie oczywiście zebranie pełnej kolekcji Temtemów i zostanie najlepszym "poskramiaczem". Każdy stworek posiada zestaw umiejętności, którymi posługuje się w turowej walce. Temtemy są przypisane konkretnemu żywiołowi, co ma znaczenie podczas starć. Na poniższym trailerze możemy zobaczyć, że zamiast pokeballa będziemy używać przedmiotu o kanciastych kształtach, a stworki przechowywane są na swojego rodzaju kartach:

Temtem - zwiastun

Dodatkowo możemy zaobserwować, że w grze będziemy posiadać własny dom, który udekorujemy według naszych upodobań. Siłą tego tytułu może być rozgrywka multiplayer. Podczas zabawy będziemy spotykać innych graczy, walczyć z nimi o pozycję w rankingu, zawierać przyjaźnie lub handlować. Przewidziana jest nie tylko kampania dla pojedynczego gracza, ale również możliwość przeżycia przygody w drużynie. Warto również wspomnieć, że stworki będziemy mogli krzyżować i w ten sposób powiększać naszą kolekcję.

Źródło: kickstarter.com, YouTube (Crema)

Tagi: Crema Nintendo Switch pc playstation 4 Temtem wideo xbox one