Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 28.05.2018 14:03
Battlefield 5 - twórcy zabierają głos w sprawie protezy bohaterki zwiastuna
2177V

Battlefield 5 - twórcy zabierają głos w sprawie protezy bohaterki zwiastuna

Pierwszy zwiastun Battlefielda 5 wzbudził spore kontrowersje. Wielu osobom nie podoba się fakt, że twórcy w filmie silnie promowali obecność żeńskiej bohaterki, która walczy na polu walki nosząc protezę ręki. 

Battlefield 5 będzie grą osadzoną w realiach II wojny światowej. Niestety zwiastun zaprezentowany podczas oficjalnej prezentacji gry zasugerował dość luźne podejście do wierności historycznej, przez co wielu fanów obawia się o kierunek  obrany przez produkcję.

Twórca NieR o Battlefield 5: "W Japonii okręty są pięknymi dziewczynkami"

DICE podczas prezentacji swojej najnowszej produkcji zapowiedziało, że Battlefield 5 nie będzie posiadało pakietu Premium, a mikrotransakcje oparte na kosmetyce i personalizacji bohaterów. Dlatego też na pierwszym materiale z Battlefielda 5 mogliśmy zobaczyć postacie w różne kolorowe stroje czy też kobietę posiadającą mechaniczną protezę ręki, której obecność wzbudza u fanów mieszane uczucia. 

Na oficjalnym Twitterze pojawił się wpis, który wyjaśnia, iż proteza jest elementem personalizacji i będziemy mogli ją normalnie zdjąć:

Chcieliśmy dać graczom większy wybór, różnorodność i integrację, aby  mogli w pełni dostosować sposób, w jaki chcą grać i wyglądać jako żołnierze. Dzięki temu istnieje mnóstwo opcji dostosowywania twoich żołnierzy, w tym typów ciała, płci, farb wojennych i innych. 

W dzisiejszych czasach personalizacja postaci jest ważnym elementem w grach - każdy z nas lubi sobie dostosować wygląd żołnierza, nawet jeśli potem nie będzie widział go na oczy. Czy uważacie, że mechaniczna proteza jako modyfikacja wyglądu to dobry pomysł?

 

 

Źródło: Twitter (@Battlefield)

Tagi: battlefield 5 Digital Illusions CE Electronic Arts