Anna Jurak Anna Jurak 16.05.2018 12:50
Mobilne Call of Duty od twórców Candy Crush Saga
316V

Mobilne Call of Duty od twórców Candy Crush Saga

King to deweloper znany z gier mobilnych. Kojarzymy to studio z tytułami takimi jak Candy Crush Saga czy Farm Heroes Saga. Kolejnym projektem ma być za to mobilna wersja Call of Duty.

Studio King postanowiło stworzyć mobilną wersję Call of Duty. Będzie to zdecydowanie coś innego niż dotychczasowe produkcje, które ma na swoim koncie. Jeśli szukaliście kiedykolwiek gry mobilnej z gatunku match-3, to jest spora szansa, że widzieliście tytuły takie jak Candy Crush SagaFarm Heroes Saga czy Bubble Witch Saga. Wszystkie charakteryzują się kolorową, cukierkową grafiką. Jak więc studio poradzi sobie z tytułem takim jak Call of Duty?

Call of Duty: Black Ops 4 z miesięczną wyłącznością DLC na PS4

King wypowiada się o nowym projekcie w następujący sposób:

Celem jest doświadczenie Call of Duty na urządzeniach mobilnych, a jednocześnie zaproponowanie nowych pomysłów w dziedzinie mobilności i przedefiniowanie gatunku. Nasza propozycja będzie świeża, społecznościowa i łatwo dostępna, a jednocześnie zapewni autentyczne wrażenia z gry.

Studio ogłosiło na swojej oficjalnej stronie nabór na projektanta poziomów właśnie w owym mobilnym Call of Duty. Poziomy mają nie tylko uwydatniać najlepszą rozgrywkę, ale także wspierać podstawową wizję dewelopera. King szuka kogoś kto będzie nie tylko tworzył i dostosowywał istniejące poziomy, ale będzie też współpracował z innymi projektantami, artystami i programistami. Wymagana jest również kreatywność podczas dyskusji oraz doświadczenie w tworzeniu gier, najlepiej oczywiście pierwszoosobowych strzelanek.

Studio zapewnia, że posiada w swoim zespole pracowników z całego świata, wystarczy zaaplikować na stanowisko pisząc w języku angielskim. King zachęca również chętnych do przeprowadzki do Sztokholmu, sponsorując wizy dla swoich pracowników oraz ich rodzin.

Źródło: king.com

Tagi: call of duty King mobile