Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.05.2018 08:37
AMD Ryzen Threadripper 2950X pojawił się w bazie SiSoftware Sandra
455V

AMD Ryzen Threadripper 2950X pojawił się w bazie SiSoftware Sandra

Próbki AMD Ryzen Threadripper 2950X kilka dni temu pojawiły się w bazie programu SiSoftware Sandra. Co tym razem szykuje AMD w segmencie dla najbardziej wymagających?

Procesory Ryzen Threadripper kierowane są przede wszystkim do osób pracujących zajmujących się komputerową pracą wymagającą mocnego procesora. Mowa tutaj o wszelakim renderingu wideo, pracy na plikach graficznych,, modelowaniu czy programowaniu.

AMD zapowiada konferencję na Computex 2018

Threadrippery charakteryzują się obecnością wielu rdzeni i wątków (16 rdzeni, 32 wątki), co pozwala im wykonywać wyjątkowo szybko zadania korzystające poprawie z wielordzeniowości procesorów. Z tego też powodu, Threadrippery nie nadają się za bardzo do gier, ich niskie taktowanie bazowe sprawia, że w grach przegrywają z Intelem i nawet podkręconymi Ryzenami.

Jednak Threadrippery osiągnęły spory sukces dzięki swojej atrakcyjnej cenie, która w rywalizacji z Xeonami i najdroższymi Intelami i9 jest atrakcyjną alternatywą. Dlatego nie powinno dziwić, że AMD ulepszając proces technologiczny wyda nowszą wersję Threadrippera.

W bazi SiSoftware Sanda pojawił się wpis z inżynieryjnej próbki AMD Ryzen Threadripper 2950X. Nowsza wersja procesora charakteryzować ma się przynajmniej obecnością 16 rdzeni i 32 wątków, 16x 512 KB pamięci cache L2 i 4x 8 MB pamięci cache L3. Bazowe taktowanie to 3,4 GHz, a z boostem - 4 GHz. Oczywiście z racji tego, że to próbka inżynieryjna, te wartości będą ulegać poprawie wraz z doskonaleniem procesu.

AMD Ryzen Threadripper 2950X

Procesor ma być wyprodukowany w technologii 12 nm, co pozwoli mu osiągnąć mniejszy pobór mocy i wydzielanie ciepła, co przełoży się na wyższe możliwości taktowania i ewentualnego podkręcania.Mówi się, że nowe Threadrippery mają trafić do sprzedaży w 3 kwartale tego roku, a zobaczymy je na targach Computex 2018 w czerwcu.

Tagi: amd AMD Ryzen Threadripper 2950X