Kacper Mądry Kacper Mądry 10.05.2018 18:54
Xiaomi Mi 7 wygląda niemalże jak iPhone X
1245V

Xiaomi Mi 7 wygląda niemalże jak iPhone X

Xiaomi Mi 7 staje się drugim iPhonem X. Czemu można tak sądzić?

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że Xiaomi Mi 7 jako pierwszy telefon z Androidem obsłuży odblokowywanie ekranu za pomocą twarzy w identyczny sposób jak robi to iPhone X. Co jeszcze nowy Xiaomi bierze od iPhona?

Xiaomi Mi 7 z technologią analizy twarzy zadebiutuje w trzecim kwartale 2018

W sieci pojawiły się pierwsze nieoficjalne zdjęcia nowego Xiaomi Mi 7. Co przypomina smartfon na pierwszy rzut oka? Pierwsze opinie mówią o sporym podobieństwie przedniego ekranu i obudowy do iPhona X.

xiaomi mi 7

Słynne wycięcie w górnej części ekranu jest niemalże identyczne z rozmiarem tego z telefonu giganta z Cupertino. Obudowa telefonu również po bokach jest zaokrąglona przypominając mydelniczkowe rogi iPhona X.

xiaomi mi 7

Dlaczego telefon tak bardzo przypomina sprzęt Apple? Możliwe, że jest to spowodowane silnym wzorowaniem się na rozwiązaniu zastosowanym w ostatnim iPhonie. Firmy produkujące telefony z Androidem starały się bezskutecznie skopiować pomysł i dopiero udało się to Qualcommowi, który prawdopodobnie do stworzenia autorskiej technologii był zmuszony skonstruować coś identycznego jak u Apple, co poskutkowało wymuszeniem wręcz identycznego wyglądu ekranu.

Źródło: Twitter (@Hackersimar)

Tagi: