Kacper Mądry Kacper Mądry 03.05.2018 12:00
Legendarny shoot 'em up Ikaruga zmierza na Nintendo Switch
330V

Legendarny shoot 'em up Ikaruga zmierza na Nintendo Switch

Ikaruga powraca! Tym razem zagramy w wersję dostosowaną do konsoli Nintendo Switch.

Legendarny shoot 'em up Ikaruga jeszcze w tym miesiącu trafi na kolejną platformę. Właściciele Nintendo Switch mogą liczyć na odpowiednie dostosowanie gry do ich platformy.

Szczery zwiastun Nintendo Labo

Autorzy stojący za Ikarugą postanowili umożliwić graczom wybrać w jaki sposób chcą prowadzić rozgrywkę. Oznacza to, że będziemy mogli grać standardowo, poprzez poziomie trzymanie ekranu konsolki lub położyć ją pionowo i za pomocą wyjętych joy-conów ogrywać tytuł na pełnym ekranie.

Ikaruga - zwiastun wersji na Nintendo Switch

Ikaruga na pierwszy rzut oka nie różni się wieloma rzeczami od klasycznych gier shoot 'em up. Lecimy samolocikiem przed siebie, likwidując setki wrogów. Różnica polega jednak na tym, że w tej produkcji możemy przybrać inny kolor naszej jednostki, dzięki czemu pociski o identycznej barwie nie powodują nam żadnych obrażeń.

Tytuł w wersji na Nintendo Switch otrzyma opcję lokalnej kooperacji oraz system rankingów sieciowych, które pozwolą nam konkurować ze znajomymi. Tytuł będzie kosztował około 15 dolarów, a jego premiera zaplanowana jest na 29 maja.

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2018/05/ikaruga_will_be_dual-phasing_to_switch_later_this_month

Tagi: ikaruga Nintendo Switch