Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 02.05.2018 14:45
Mod do Grand Theft Auto V otrzymał wsparcie dla PlayStation 4
1012V

Mod do Grand Theft Auto V otrzymał wsparcie dla PlayStation 4

Po 5 latach od premiery Grand Theft Auto V nadal cieszy się sporą popularnością wśród graczy. Dzieje się tak za sprawą m.in. modów.

Grand Theft Auto V to wciąż jedna z najchętniej ogrywanych produkcji. Rockstar Games do dziś wspiera tytuł nowymi aktualizacjami i elementami, ale też gracze dokładają swoje trzy grosze tworząc mody.

GTA V: Premium Online Edition potwierdzone

OpenIV to najbardziej znane oprogramowanie do tworzenia modów do gier z serii Grand Theft Auto. Dzieła stworzone za pomocą tego programu mogliśmy zaobserwować jeszcze w Grand Theft Auto IV. Od dłuższego czasu deweloperzy skupiają się jednak na ostatniej produkcji Rockstara. Właśnie ukazała się nowa wersja oprogramowania, która dodaje kilka nowych elementów.

Pierwszą nowością jest nowa animacja pojazdów, która pozwala na m.in otworzenie szyberdachu.

Kolejną rzeczą jest nowy tryb odtwarzania audio. Od teraz możemy zdecydować czy chcemy, by dźwięk był odtwarzany w mono lub stereo. Tryb stereo jest ustawiony jako domyślny, ponieważ zdaniem deweloperów zapewnia on najlepsze doświadczenia. Modyfikacja dotyczy jedynie programów OpenIV AudioPlayer i GTA V Cutscene Player.

Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie wsparcia dla PlayStation 4. Dzięki temu także konsolowcy będą mogli tworzyć własne modyfikacje, jednak na razie lista dostępnych opcji jest ograniczona.

OpenIV - prezentacja wersji 3.0

 

Źródło: https://www.pcgamer.com/gta-modding-tool-openiv-launches-v30-with-vehicle-animations-ps4-support/

Tagi: grand theft auto v Rockstar North Take-Two