Paweł Musiolik Paweł Musiolik 20.04.2018 10:29
Graveyard Keeper - symulator grabarza pełną gębą
857V

Graveyard Keeper - symulator grabarza pełną gębą

Graveyard Keeper będzie grą w której zarządzanie cmentarzem będzie naszym chlebem powszednim. Stając przed moralnymi dylematami czy handlować organami, czy godnie pochować trupa, powalczymy o przetrwanie naszego biznesu.

Za Graveyard Keeper odpowiada ekipa Lazy Bear Games, która na koncie ma docenione Punch Club. Wczesniej bawiliśmy się w zarządzanie klubem bokserskim, teraz zmienimy klimat o 180 stopni. Nasz bohater będzie prowadził przedsiębiorstwo i to nie byle jakie. Zarządzać będziemy cmentarzem. Tak po prostu.

Deweloper zaznacza, że będzie to cmentarz w pełni kapitalistycznym świecie, więc będziemy musieli podejmować różne decyzje, które często zadecydują o być albo nie być naszego biznesu. Skoro mamy trupy, może zaczniemy handlować ich organami z lokalnym biznesmenem? A może na pobliską imprezę zamiast parówek do hot dogów dorzucimy trochę trupiego mięsa? Zarobimy, ale ludzie się pochorują.

A co gdy zabraknie miejsc na cmentarzu i nie będziemy chcieli go rozbudować? Możemy zwłoki wrzucać do rzeki i nie przejmować się konsekwencjami. W drugą stronę też to działa - nikt nie zabroni nam być krystalicznie czystym biznesmenem.


W Graveyard Keeper nie tylko posiedzimy na cmentarzu. Pozwiedzamy okolice walcząc z typami spod ciemnej gwiazdy i duchami. Poszukamy atrakcji i skarbów, które pozwolą nam rozwijać cmentarz ponad standardowy stan. Gra trafi na PC-ty w tym roku, a później na Xboksa One. O wersji na PS4 czy Switcha na razie nic nie wiadomo.

Tagi: galeria Graveyard Keeper Lazy Bear Games pc wideo

Nie przegap