Nowy wirus. Zagraj w PlayerUnknown's Battlegrounds albo strać dostęp do plików

News
572V
Nowy wirus. Zagraj w PlayerUnknown's Battlegrounds albo strać dostęp do plików
Kacper Mądry | 12.04.2018, 15:53

Złośliwe oprogramowanie jest zmorą dzisiejszych czasów. PUBG Ransomware powoduje jednak zdziwienie, a nie złość.

Mało komu udało się w życiu nie złapać żadnego wirusa na PC. Złośliwe oprogramowanie potrafi dokonać czasem milionowych strat, a czasem... zmusić do zagrania w PlayerUnknown's Battlegrounds?

Radeon RX 500X - AMD kolejny raz odświeża Polarisy

Z takim problem spotkały się osoby, które doprowadziły do zainfekowania komputera PUBG Ransomware. Mały program szyfruje nasze pliki i obiecuje ich odblokowanie w zamian za wykonanie danego polecenia. Zwykle tego typu oprogramowanie żąda wpłacenia horrendalnych sum pieniędzy jednak w tym wypadku jedyne czego program żąda to zagarnie w PlayerUnknown's Battlegrounds. Zablokowane pliki staną się dostępne po godzinie grania w popularny tytuł.

PUBG Ransomware

Po dokładnym zbadaniu programu okazuje się jednak, że tak naprawdę wystarczą trzy minuty gry. Ponadto napisany kod jest bardzo łatwy do obejścia i nie wymaga od nas kupowania PlayerUnknown's Battlegrounds w celu uratowania naszych danych. Te co prawda się szyfrują, jednak mówimy tutaj tylko i wyłącznie o tych, które są zgromadzone na pulpicie.

Nie wiadomo, kto jest twórcą programu PUBG Ransomware, ani dlaczego akurat mamy zagrać w PlayerUnknown's. Battlegrounds. Pewne jest jedno - dbajcie o bezpieczeństwo swoich komputerów.

Źródło: https://kotaku.com/theres-a-new-malware-that-locks-your-files-unless-you-p-1825148822

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych