Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 10.04.2018 12:17
Nowe God of War nie wymaga znajomości poprzednich części
1015V

Nowe God of War nie wymaga znajomości poprzednich części

Za 10 dni ukaże się długo wyczekiwana kontynuacja przygód Kratosa - God of War. Tym razem gra przeniesie nas w świat mitologii nordyckiej, w której najwyraźniej zostaniemy na dłużej.

Im bliżej do premiery God of War tym bardziej chętnie twórcy dzielą się z nami informacjami dotyczącymi gry. Wiadomo już m.in, że będziemy mogli dostosować Kratosa do swojego stylu walki.

God of War pokazuje rozwój bohatera i omawia style gry

Za kilka dni zadebiutuje God of War i wielu fanów już jest gotowych, aby zdobyć swoją kopię gry. Dlatego też każda informacja teraz jest z jednej strony na wagę złota, a z drugiej traktowana jako spoiler. Jeden z pracowników SIE Santa Monica Studio, Aaron Kaufman udzielił wywiadu dla serwisu Finder.com, w którym zdradza kilka rzeczy dotyczących przyszłości serii.

Po pierwsze, aby zagrać w najnowszą odsłonę nie musicie znać poprzednich. Aaron wyjawił, że choć produkcja jest kontynuacją trzeciej części to jest to początek nowego rozdziału w życiu Kratosa i nowy gracz może przystąpić do rozgrywki bez obawy zagubienia. Do tego na jednej grze historia boga wojny i jego syna się nie skończy. 

Pierwszy rozdział nazywamy czasem Kratosa w koledżu, latami jego złości i odwetu. Teraz mamy do czynienia z Kratosem, który myśli: "Mam syna. Uczę się jak być człowiekiem. Nie zapominam o rozdziale pierwszym, ale idę przed siebie". (...) Nie jest tak, że zapomnieliśmy o greckiej przeszłości. Chcemy jednak, by gracze poczuli, że jest to nowe doświadczenie, nowy początek. Nie musisz grać w poprzednie części serii God of War, by wejść w tę grę. Nawet jeśli jesteś zagorzałym fanem serii, bierzemy pod uwagę, że możesz snuć własne teorie na temat tego, co wydarzyło się między God of War III a tą grą. Jest wiele historii do opowiedzenia, ale nie musimy ich przedstawiać już teraz

Jak widać, twórcy traktują nowy God of War jako coś zupełnie nowego i możemy być pewni, że przed nami jeszcze kilka gier z tej serii do ogrania. Premiera gry już 20 kwietnia tylko na PlayStation 4.

Źródło: https://www.finder.com.au/god-of-war-5-norse

Tagi: god of war Sony Interactive Entertainment sony santa monica