Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 04.04.2018 15:40
Pierwszoosobowe puzzle The Spectrum Retreat są prawie gotowe
202V

Pierwszoosobowe puzzle The Spectrum Retreat są prawie gotowe

W 2016 roku stworzono prototyp pierwszoosobowej gry logicznej z elementami narracji - The Spectrum Retreat. Już wkrótce przyjdzie nam zagrać w tę produkcję 

The Spectrum Retreat to gra logiczna autorstwa Dana Smitha, która powstaje od 2013 roku. W 2016 roku otrzymała nagrodę BAFTA w kategorii YGD Game Making Award. 

Chasm zadebiutuje także na PlayStation Vita

The Spectrum Retreat opowiada historię, w której budzimy się mając amnezję. Nasz bohater znajduje się w opuszczonym hotelu Penrose, gdzie jedynymi rezydentami są manekiny. Ich celem jest zatrzymać nas na zawsze w tym miejscu. Przenosząc kolory, teleportując się oraz manipulując grawitacją staramy się zrozumieć sytuację, w jakiej znalazł się bohater.

Prace nad grą rozpoczęły się w 2013 roku, kiedy Dan Smith miał 15 lat. Jak sam twierdzi, dziś tytuł ma dojrzalszą historię, jednak mechanika bazuje na projekcie sprzed 5 lat. Wówczas deweloper chciał stworzyć na silniku Unity prostą grę logiczną o tytule Spectre, w której patrzylibyśmy na obiekty i zamieniali kolory. Wkrótce okazało się, że nie można projektować zagadek bez ograniczeń. Rozwiązaniem było ograniczenie zamiany kolorów na poszczególne kostki i poziomy projektowania wokół nich, co z kolei tworzy rdzeń mechaniki tego, czym teraz jest The Spectrum Retreat.

Gra ma zadebiutować w tym roku na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz komputerach osobistych.

The Spectrum Retreat - zwiastun

 

Źródło: informacja prasowa

Tagi: gra logiczna Nintendo Switch pc playstation 4 puzzle The Spectrum Retreat wideo