Jakub Barwiak Jakub Barwiak 26.03.2018 19:39
Steven Spielberg: "Filmy Netfliksa nie powinny walczyć o Oskara"
1330V

Steven Spielberg: "Filmy Netfliksa nie powinny walczyć o Oskara"

Filmy Netfliksa walczące o najważniejsze kinowe nagrody? Na taką sytuację nieprzychylnie patrzy jeden z najwybitniejszych reżyserów w historii Steven Spielberg.

Steven Spielberg wierzy, że Netflix jest wyzwaniem dla kina. W najnowszym wywiadzie, którego reżyser udzielił przy okazji promocji Player One, wyraził on swoje obawy dotyczące serwisów VOD oraz ich wpływu zarówno na filmowców, jak i miłośników kina.

HBO GO dostępne dla wszystkich jako usługa streamingowa

W rozmowie z brytyjską stacją telewizyjną ITV News, legendarny filmowiec przyznał, iż telewizja jest teraz większa niż kiedykolwiek, zwrócił jednak uwagę na to, iż jego zdaniem filmy z serwisów streamingowych nie powinny walczyć o tradycyjne kinowe nagrody.

Gdy postawisz na format telewizyjny, robisz film telewizyjny.

Z tego też powodu, zdaniem Spielberga, filmy Netfliksa, które są wyświetlane w kinach tylko przez bardzo krótki czas, nie powinny walczyć o Oskary.

Przypomnijmy, iż najnowszy film Stevena SpielbergaPlayer One – pojawi się w kinach już 6 kwietnia. Widowisko spotkało się z niezwykle przychylnymi, pierwszymi opiniami. Akcja filmu ma miejsce w 2045 roku, główny bohater opowieści – Tye Sheridan korzysta z najpopularniejszej rozrywki swoich czasów, systemu wirtualnej rzeczywistości OASIS. Po śmierci jego twórcy, wraz z innymi śmiałkami spróbuje odnaleźć pozostawioną przez niego ukrytą wiadomość. Player One to adaptacja powieści Ernesta Cline’a z 2011 roku.

Źródło: https://screenrant.com/spielberg-netflix-movies-oscars/

Tagi: netflix player one Steven Spielberg