Daniel Stroński Daniel Stroński 20.03.2018 14:31
Dragon Ball Legends nową grą PvP na smartfony od Bandai Namco
594V

Dragon Ball Legends nową grą PvP na smartfony od Bandai Namco

Dragon Ball Legends ma stworzyć smartfonową bijatykę, gdzie gracze będą ze sobą walczyli w czasie rzeczywistym - i to na całym świecie!

Dragon Ball Legends to wyjątkowo ambitny projekt wydawcy Bandai Namco. Jest to próba oddania graczom bijatyki, w której walczymy z innymi w czasie rzeczywistym, nie z "cyfrowym odpowiednikiem gracza" ani temu podobnym zamiennikiem. Biorąc pod uwagę częste problemy z przesyłem danych w urządzeniach mobilnych, deweloperzy raczej unikają podobnych rozwiązań, ewentualnie tworzą serwery przypisane do odpowiednich regionów. W tym przypadku zdecydowano się porzucić podobne półśrodki. Wszystko ma być możliwe za sprawą chmury Google'a.

Dragon Ball. Akira Toriyama o fabule nowego filmu

Dragon Ball Legends jest bijatyką 3D, w której sterowanie ogranicza się do wyboru kart. Te dzielą się na kilka rodzajów - czerwone to atak wręcz, żółte są od ataków dystansowych, a po wyborze niebieskich wykonujemy atak specjalny. Naraz na ekranie wyświetlają się maksymalnie cztery karty, a wybieranie ich w odpowiedniej kolejności pozwala tworzyć kombinacje.

Gra została pokazana podczas panelu na GDC 2018 i fragmenty rozgrywki ujawniły kilka postaci - Goku, Szatana Serduszko, Nappę, Friezę, Pan i Vegetę. Postaci będzie więcej i deweloper ma dostarczać regularne aktualizację. Więcej szczegółów poznamy wkrótce, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że Dragon Ball Legends będzie grą free-to-play z opcjonalnymi mikrotransakcjami.

Dragon Ball Legends - ujawnienie gry z GDC 2018

 

Tagi: Dragon Ball Legends smartfony wideo