Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 09.03.2018 17:57
Bethesda otwiera kolejne studio do prac nad nowymi grami
251V

Bethesda otwiera kolejne studio do prac nad nowymi grami

Bethesda Game Studios stało się jeszcze większe. Twórcy i właściciele takich hitów jak seria The Elder Scrolls, Fallout, czy Doom i Wolfenstein rozpoczynają pracę nad nowymi projektami.

Bethesda Game Studios właśnie się powiększyło. Firma po wchłonięciu BattleCry postanowiła otworzyć kolejne studio, które będzie pracować nad nowymi grami. Nowy oddział mieści się w Austin, w Teksasie.

Todd Howard wypowiedział się na ten temat w następujący sposób:

"Wizja, skala i ambicje naszych projektów wciąż rosną, a więc muszą też rosnąć Bethesda Game Studios. Mieliśmy już okazję poznać utalentowanych producentów z BattleCry i wiemy, że wspólne możemy osiągnąć bardzo wiele

Nowa ekipa składa się z doświadczonych twórców branży, którzy w przeszłości pracowali już nad grami z wysokim budżecie. Szefem nowego studia został Doug Mellencamp (Doom 20016, seria Star Wars: Galaxies).

Proces rekrutacji nie został zamknięty i Bethesda w dalszym ciągu szuka rąk do pracy w studiach umiejscowionych w Maryland, Montrealu i Austin. My życzymy powodzenia i czekamy na pierwsze efekty pracy. Miejmy nadzieję, że otrzymamy dzięki temu więcej gier wysokiej jakości.

Źródło: https://bethesda.net/pl/article/GOKCk5JAiIesyoSo0oqc0/bethesda-game-studios-expands-with-new-austin-office

Tagi: austin battlecry Bethesda Game Studios