Daniel Stroński Daniel Stroński 06.03.2018 15:16
Diablo 3 zmierza na Switcha
582V

Diablo 3 zmierza na Switcha

Diablo 3 w konsolowej wersji stało się przykładem dla innych gier w gatunku hack'n'slash. Całkiem możliwe, że niebawem zagramy w trzeciego Diabła poza domem.

Diablo 3 miało swoje problemy, ale ile by nie narzekać na niewystarczająco mroczną oprawę graficzną czy inne zmiany względem kultowej "dwójki", Blizzard osiągnęło hack'n'slashowe wyżyny, szczególnie w konsolowej wersji. Sterowanie odpowiednio przystosowane do pada oraz lokalna kooperacja dla czterech graczy wystarczyły, żeby podbić serca fanów gatunku. Nie dziwią więc bardzo wysokie oceny wersji na PS4.

Nasza recenzja gry Diablo III: Ultimate Evil Edition (PS4)

A gdyby tak móc zagrać w D3 poza domem? Taka okazja może się nadarzyć wraz z wersją na konsolę Nintendo Switch, która nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, ale parę dni temu w Sieci pojawił się wymowny tweet (przełącznik światła w końcu nazywa się po angielsku light switch):

... a teraz serwis Eurogamer powołuje się na zaufane źródło, że gra jednak wyjdzie. Nie wiemy jednak, czy zostanie uzupełniona o dodatki "Reaper of Souls" oraz "Rise of the Necromancer", choć to raczej mało prawdopodobnie, by nie miały zasilić switchowej wersji. Zresztą, znając porty na sprzęt Nintendo, pewnie dostaniemy Szczelinę Nefalemów w świecie krwiożerczych grzybów z Mario (podobnie jak Szczelina z The Last of Us na konsolach Sony). Tymczasem przypominamy zwiastun wersji na PS4.

Diablo 3 - zwiastun konsolowej wersji

 

Źródło: Twitter (@Blizzard_Ent), http://www.eurogamer.net/articles/2018-03-06-sources-yes-diablo-3-is-coming-to-nintendo-switch

Tagi: Activision blizzard Diablo 3: Eternal Collection Diablo III: Ultimate Evil Edition Nintendo Switch wideo