Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.02.2018 20:19
Sandisk gotowy na nagrywanie wideo w 4K na 400GB microSD
381V

Sandisk gotowy na nagrywanie wideo w 4K na 400GB microSD

Sandisk zapowiedział najnowszą kartę microSD o pojemności 400GB. Kartę, która poradzi sobie z nagrywaniem wideo w 4K i jednocześnie będzie kompatybilna z wszystkimi smartfonami na rynku.

Najnowsza karta Sandiska - 400GB SanDisk Extreme UHS-I microSDXC - nie jest absolutnie najszybszą karą microSD dostępną na rynku. Są chociażby modele ze specyfikacją spełniającą normy USH-II, ale problemem jest brak kompatybilności z wieloma smartfonami.

Sandisk wycisnął maksimum z USH-I, oferując 160 MB/s odczytu oraz 90 MB/s zapisu, zachowując pełną kompatybilność z wszystkimi urządzeniami, spełniając normy A2 (4000 IOPS odczytu i 2000 IPS zapisu).

Najnowsza karta microSD od Sandiska jest jednocześnie odporna na prześwietlenia, wstrząsy, temperatury i zalania. Przynajmniej według testów przeprowadzanych w laboratoriach.

Co ciekawe, Western Digital pokazał także prototypową pamięć SD opartą na złączu PCI-E, która przebija aktualnie najszybsze dyski SSD w osiągach. Prototypowa karta oferuje 880 MB/s odczytu i aż 430 MB/s zapisu, co byłoby idealnym wyjściem na przyszłość, gdy pojawią się rozdzielczości 8K (o których już teraz się przebąkuje).

Źródło: https://www.sandisk.com/about/media-center/press-releases/2018/western-digital-transforms-the-mobile-experience-with-new-high-performance-solutions-designed-to-address-today-and-tomorrows-consumer-demand-for-high-quality-content

Tagi: sandisk