Daniel Stroński Daniel Stroński 09.02.2018 16:25
Sony sprawdza, czy gracze chcą zmieniać swoje PSN ID
2237V

Sony sprawdza, czy gracze chcą zmieniać swoje PSN ID

Wiele lat temu założyliście konto w PlayStation Network, a teraz głupio Wam grać z nickiem "Buziaczek12" czy "Rozku*wiaczPL"? Po latach próśb Sony w końcu rozważa oddanie nam możliwości zmiany PSN ID.

Przesiadając się na konsole Sony, musimy najpierw stworzyć konto PSN. Na początku swojej przygody możecie podejść do tego nierozważnie, wybierając jakąkolwiek niezajętą nazwę jak "Daniel1234" czy "MatiPL". I nie ma nic złego z takimi nickami, ale po latach możecie zapragnąć zmienić swoje PSN ID. Takiej opcji na razie nie ma i pozostaje tylko stworzyć nowe konto - a to oznacza m.in. utratę zakupionych gier, subskrypcji PS+ i zdobytych trofeów.

Aktualizacja PS4 do wersji 5.50 pozwala m.in. zmienić tapetę!

Plotki o tym, że Sony chce nam pozwolić zmienić nick przypisany do konta, krążą od dawna, tym bardziej że Microsoft pozwala na takie coś w Xbox Live (chociaż wiąże się to z małą opłatą). Japoński gigant do tej pory usprawiedliwiał się, że wprowadzi to zamęt, a osoby uprzykrzające życie innym w rozgrywkach online będą mogły bezkarnie wracać do rozrabiania pod inną nazwą. Niezależnie od tego, co było prawdziwym powodem, wygląda na to, że niedługo dostaniemy taką możliwość.

PushSquare otrzymało informację z anonimowego źródła, jakoby Sony rozsyłało pytania do graczy względem zmiany PSN ID. Serwis zarzeka się, że mail od japońskiej firmy jest prawdziwy, a wygląda on tak:

Według źródła, mamy otrzymać możliwość zmiany swojego nicka za darmo, lecz tylko raz na pół roku. W przypadku powrotu do wcześniej używanego ID, będzie trzeba się skontaktować z obsługą klienta.

Maile od Sony wydają się zbędne, gdy zobaczymy, ilu graczy w Sieci od lat domaga się takiego rozwiązania. Biorąc jednak pod uwagę, że dopiero niedawno otrzymaliśmy opcję zmiany tapety w menu PS4, łatwo uwierzyć, że japoński gigant zwyczajnie nie dostrzega, jak łatwo sprawić radość posiadaczom konsol PlayStation uzupełniając błahe braki.

Źródło: http://www.pushsquare.com/news/2018/02/sony_surveying_users_on_potential_psn_name_changes

Tagi: playstation network ps store psn psn id sony