Jakub Barwiak Jakub Barwiak 06.02.2018 21:37
Jumanji: Przygoda w dżungli doczeka się sequela
379V

Jumanji: Przygoda w dżungli doczeka się sequela

Jumanji: Przygoda w dżungli, dosyć niespodziewanie, okazał się wielkim kasowym hitem. Sony postanowiło pójść za ciosem i zatrudniło już scenarzystów kolejnej części tej serii.

Mało kto spodziewał się, iż sequel familijnego klasyka z lat 90-tych okaże się filmem tak kasowym, iż będzie mógł on stawać w szranki z Gwiezdnymi Wojnami. Jednak Jumanji: Przygoda w dżungli dokonało tej sztuki. Widowisko wyprodukowane za przeciętny budżet 100 milionów dolarów, zarobiło na świecie około 857 milionów dolarów, a kwota ta może jeszcze spokojnie wzrosnąć. Logiczne było więc, iż przy takim sukcesie temat sequela pojawi się bardzo szybko.

Stargate: Origins z nowym zwiastunem

Deadline podaje, iż zatrudniło scenarzystów Scotta Rosenberga i Jeffa Pinknera do napisania sequela, w którym powrócą Dwayne Johnson, Kevin Hart, Jack Black, Karen Gillan i reszta bohaterów. Nie wiadomo czy oznacza to bohaterów – licealistów, czy też jedynie postaci wewnątrz Jumanji. Rosenberg i Pinkner pracowali wraz z Chrisem McKenną i Erikiem Sommersem nad Jumanji: Przygoda w dżungli. Napisali oni również skrypt do Venoma, widać więc, iż Sony ceni sobie współpracę z tym duetem.

Nie wiadomo w tym momencie o czym będzie fabuła trzeciego Jumanji, co ma oczywiście związek z faktem, iż pisanie scenariusza jeszcze się nie rozpoczęło. Ciekawie jednak będzie zobaczyć w jakim kierunku skieruje się seria, zwłaszcza po tak dużym sukcesie finansowym dwójki.

Źródło: http://collider.com/jumanji-3-dwayne-johnson-cast/#images

Tagi: Jumanji: Przygoda w dżungli Sony Pictures Entertainment