Paweł Musiolik Paweł Musiolik 05.02.2018 22:15
Capcom Vancouver zwalnia. Jeden projekt skasowany, nowe Dead Rising będzie mniejszą grą
346V

Capcom Vancouver zwalnia. Jeden projekt skasowany, nowe Dead Rising będzie mniejszą grą

Capcom Vancouver zwalnia pracowników, kasuje jeden projekt, a następny Dead Rising będzie znacznie mniejszą grą. Takie informacje podał serwis Kotaku powołując się na pracowników studia.

Powiedzieć, że Dead Rising 4 nie odniosło sukcesu, to jak nie powiedzieć nic. Capcom Vancouver zapowiadało od początku, że czwórka będzie powrotem do korzeni serii. Wrócił Frank West, miał wrócić stary klimat, a całość miała zostać odpowiednia podrasowana by odpowiadać współczesnym trendom. Ale nie wyszło.

Recenzja: Dead Rising 4: Frank's Big Package (PS4)

I zdecydowanie nie pomogła tej grze roczna wyłączność na Xboksa One, gdzie gra sprzedała się fatalnie .w grudniu zeszłego roku pojawiła się dopakowana dodatkami wersja na PlayStation 4, ale również - pies z kulawą nogą się tytułem nie zainteresował, co poskutkowało łączną sprzedażą miliona sztuk w ponad rok.

Dlatego nikogo nie powinny dziwić zwolnienia w Capcom Vancouver, gdzie pracę straciło 50 osób. Do piachu poszedł nieujawniony jeszcze projekt, który miał być grą akcji osadzoną w alternatywnej wersji Nowego Jorku. Co z Dead Rising? Kolejna część powstanie, ale będzie znacznie mniejsza niż Dead Rising 4, które według włodarzy Capcomu - rozrosło się za bardzo i niezbyt liczebna ekipa deweloperów nie poradziła sobie z ambicjami.

Capcom oficjalnie sprawy nie skomentował, ale wątpimy, by po wpadce z Dead Rising 4 miało być inaczej.

Dead Rising 4 - rozgrywka z wersji na PS4

 

Źródło: https://kotaku.com/source-capcom-lays-off-staff-cuts-scope-on-next-dead-1822738940

Tagi: Capcom capcom vancouver dead rising