Kacper Mądry Kacper Mądry 13.01.2018 17:20
Mount & Blade 2. Nowa frakcja inspirowana arabskimi plemionami
903V

Mount & Blade 2. Nowa frakcja inspirowana arabskimi plemionami

Mount & Blade 2: Bannerlord powstaje już od dłuższego czasu. Prace jednak stale poruszają się naprzód, a twórcy prezentują nową frakcję.

Mount & Blade 2: Bannerlord powstaje już od kilku lat, a autorzy dalej sporadycznie dzielą się z nami nowinkami na temat gry. Pierwsza część rozkochała w sobie wielu graczy, a Ci mogą na razie liczyć tylko na chwilowe pocieszenie w nadchodzącym Kingdom Come: Deliverance.

Na szczęście autorzy Mount & Blade 2: Bannerlord powoli zdradzają szczegóły gry. Tym samym mamy możliwość zapoznania się z nową frakcją, która znajdzie się w drugiej odsłonie cyklu. Oto Aserai.

Mount & Blade 2 Bannerlord playstation 4

Aserai będzie frakcją zamieszkującą pustynne tereny świata Mount & Blade 2 Bannerlord. Ich jednostki wojskowe charakteryzować się będą się lekkim uzbrojeniem oraz doskonałymi umiejętnościami w posługiwaniu się włóczniami. Jeśli dziwi Was brak informacji o wojownikach świetnie ujeżdżających konie i posługujących się łukami, to twórcy śpieszą z wyjaśnieniami.

Aserai wzorowani są na arabskich plemionach tuż przed wielkimi islamskimi podbojami VII wieku, które stworzyły zróżnicowany, trój-kontynentalny kalifat, którego rozmiar i instytucje nie do końca pasowały do systemu politycznego Bannerlord.

Mount & Blade 2 Bannerlord playstation 4

Rozpoczynając grę jako Aserai wybierzemy jeden z trudniejszych początków gry. Podległe im tereny mają być niebezpieczne, a wszystkie posiadłości będą narażone na ataki bandytów. Plusem grania na terenach Aserai będzie względne bezpieczeństwo przed atakami wroga z innej frakcji. Największe niebezpieczeństwo będzie pochodziło z wewnątrz.

Źródło: Dzienniki deweloperskie

Tagi: Mount Mount & Blade 2: Bannerlord TaleWorlds