Kacper Mądry Kacper Mądry 08.01.2018 10:17
Tekken x Street Fighter nie zostało zapomniane
404V

Tekken x Street Fighter nie zostało zapomniane

Wydane przed laty Street Fighter x Tekken miało otrzymać znacznie więcej części. Producenci jednak wciąż czekają na dobry moment premiery.

Street Fighter x Tekken swoją premierę miało w 2012 roku. Od tamtej pory fani czekają na kolejną odsłonę, która ponownie pozwoli stoczyć pojedynki bohaterami Tekkena i Street Fightera. Prace zostały jednak wstrzymane.

Oceń Street Fighter x Tekken w naszej bazie gier

Nie oznacza to jednak, że Tekken x Street Fighter zostało zapomniane. Po premierze gry rozpoczęto prace na Tekken 7 i Street Fighter V co opóźniło proces tworzenia crossovera. Oba studia chciały się w pełni skupić nad swoimi grami i przygotować się do popremierowego wspierania produkcji. Jak przyznają sami twórcy, wprowadzenie kolejnej bijatyki w tym momencie (ponadto zawierającej te same postaci) nie było by zbyt mądrym posunięciem od strony marketingowej i podzieliłoby społeczność pomiędzy trzy tytuły.

Wydaje się jednak, że wkrótce powinniśmy usłyszeć pierwsze wiadomości informujące o wznowieniu prac i nadchodzącej premierze Tekken x Street Fighter. Tekken 7 i Street Fighter V wykorzystały swój najważniejszy czas na rynku (Street Fighter go w ogóle miał?) i można ruszać z nową bijatyką łączącą oba uniwersa.

Źródło: https://www.psu.com/news/what-happened-to-tekken-x-street-fighter/

Tagi: