Daniel Stroński Daniel Stroński 13.11.2017 22:58
Star Wars Battlefront 2. DICE żenująco tłumaczy się z mikrotransakcji
1607V

Star Wars Battlefront 2. DICE żenująco tłumaczy się z mikrotransakcji

Według wyliczeń osób już grających w Star Wars Battlefront 2, gra wymaga 40-godzinnego grindu, by zdobyć jedną postać bez wydawania prawdziwej gotówki. Odpowiedź dewelopera tylko pogorszyła sprawę.

Star Wars Battlefront 2 jest już dostępne w ofercie EA Access, które pozwala wypróbować grę parę dni przed oficjalną premierą (zaplanowaną na 17 listopada). Po wielu kontrowersjach z lootboksami i obietnicami ze strony twórców, że nie będą dawać zbytniej przewagi w trybach sieciowych, w Sieci pojawił się kolejny smutny news - według wyliczeń jednego z graczy potrzeba będzie 40 godzin ciągłej gry, by odblokować jedną postać.

Star Wars Battlefront 2 wymaga dziesiątek godzin, by odblokować jednego bohatera

Sytuacja bardzo zbulwersowała graczy, gdyż kupienie gry w pełnej cenie pudełkowej (a jest to grubo ponad 200 zł) wymaga od nas kolejnych nakładów gotówki wydanej na mikrotransakcje... chyba że chcecie samodzielnie odblokować grywalnych bohaterów, co zajmie około 40 godzin na jedną taką postać. DICE zajęło trochę czasu zanim dostaliśmy odpowiedź. Ta ukazała się na Reddicie i nie nastraja pozytywnie, bo nie dość, że nic z niej nie wynika, to jeszcze potraktowano graczy jak idiotów:

Przepraszamy, że nie byliśmy zbytnio aktywni w ostatnich tygodniach przed premierą - jak wiecie, jest to ciężki okres i każdą odrobinę wolnego czasu przeznacza się na regenerowanie sił. Bardzo żałujemy, że nie byliśmy tu aktywni od momentu, w którym gra pojawiła się we wczesnym dostępie. Mamy nadzieję, że te kilka odpowiedzi wyjaśni sytuację.

  • Wasza efektywność podczas gry przełoży się na liczbę kredytów, jakie dostaniecie po każdym meczu;

  • matchmaking weźmie pod uwagę nie tylko umiejętności gracza, ale także sumowany czas gry i rzadkość posiadanych przez niego Star Cardów [...];

  • bohaterów odblokować można wyłącznie poprzez kredyty, a nie kryształy. [...] Celem jest wydłużenie czasu zabawy i posiadanie przez gracza celu, do którego będzie dążyć;

  • pozostając przy zdobywaniu kredytów - wciąż opracowujemy najbardziej odpowiednie wartości, pasujące do ceny lootboksów i bohaterów [...].

Podsumowując, wspomnianych bohaterów nie kupimy bezpośrednio za kryształy (waluta mikrotransakcji), ale za kredyty, których po meczach dostajemy skandalicznie mało. Jak zdobyć więcej kredytów? Czasami, w różnych wyższych ilościach, wypadają z lootboksów! Czyli nie możemy bezpośrednio wydać prawdziwych pieniędzy na postacie czy kredyty, a jedynie na szansę zdobycia tych drugich (oczywiście jeśli nie macie dziesiątek godzin do przeznaczenia na grind).

Ale nie martwcie się, to dla naszego dobra. Musimy mieć jakiś cel, do którego będziemy dążyć!

Źródło: https://www.reddit.com/r/StarWarsBattlefront/comments/7cj2qy/checking_in_with_a_few_progression_comments/

Tagi: Digital Illusions CE Electronic Arts star wars battlefront 2

Nie przegap